AktüelGiresun

GİRESUN EMNİYETLİ VE HUZURLU BİR KENT

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCILARI VE ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE MAL PAZARI VE CİVARINDA BULUNAN ESNAF VE MAHALLE SAKİNLERİNİN KATILIMIYLA HUZUR TOPLANTISI YAPILDI.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı Salonunda yapılan toplantıda bölgenin genel asayiş durumu, meydana gelen olaylar, güvenlik ve yönetim sistemi (MOBESE), yürütülen projeler hakkında sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulunuldu.   

2015-111-1.jpg4205.02.201542Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, “il merkezinde 36 ekiple alınan tedbirler ve çalışmalar sayesinde genel güvenlik sağlanıyor. Buna bağlı olarak hırsızlık olaylarında %9 oranındaki azalmanın altında yatan temel sebep, Giresunlu hemşerilerimizin polisine vermiş olduğu destekleri sayesindedir. Şüpheli şahıs ve araçların 155’e ihbar edilmesinin önemi var” dedi.

2015-111-2Faili meçhul olayların aydınlatılmasında il genelinde %98,5 e yakın aydınlatma oranı ile 81 il içinde üst sıralarda olduğu bilgisini veren Müdür Öztürk,  vatandaşlarımızdan kişisel güvenlik önlemlerini kendilerinin almalarını, genel güvenlik ile ilgili konularda zamanında bilgilendirmelerini istedi.

Mobese sistemi sayesinde il merkezinde 8 hareketli, 44 sabit olmak üzere toplam 52  kamera görüntüsü ile şehrin ana arterlerinin, kalabalık caddeleri takip edilerek, suç ve suçlularla mücadele edildiğini kaydeden Öztürk, tek dal sigara satışıyla etkin mücadele yapıldığını, buna rağmen bazı duyumların alındığını, esnafımızın bu konu duyarlı olması gerektiği ifade etti.  

Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. Doğrudan emniyet hizmetlerini ilgilendiren konularla ilgili bilgi verildi ve diğer kurumları ilgilendiren hususlar not alınarak çözüm noktasında ilgili birimlerle koordinasyon yapılacağı anlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir