GiresunUlusal

GİRESUN EMNİYETİ’NDEN OPERASYON

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Piraziz İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince  ortaklaşa yürütülen çalıntı otoların tespitine yönelik operasyonda, çalınarak parçalanmış araçlar ve silahlar ele geçirildi.

Müdürlükten yapılana açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Bulancak ilçesi, İcilli köyünde bir araç tamirhanesinde yapılan aramada, parçalanmış şekilde Hyundai marka araç tespit edilmiş yapılan incelemede aracın 27.11.2013 tarihinde İstanbul ilinden çalınan 34 K… plaka sayılı araç ve iki ayrı kartal marka araç bulunmuş bu araçların change (çenç) olduğu şüphesi ile muhafaza altına alınmıştır.

         Olaya karıştığı tespit edilen A.S., S.Y., G.K. isimli şahısların ikamet ve eklentileri ile araçlarda yapılan aramada,

·         1 adet 9 mm. çapında el yapımı tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek,

·         1 adet 7.65 mm. çapında el yapımı tabanca ve bu tabancaya ait 9 adet fişek

·         3 adet ruhsatsız av tüfeği,

·         Çalıntı araçlara ait 3 adet ruhsat ve yine farklı bir araca ait çalıntı olabileceği düşünülen 1 adet ruhsat (toplam 4 adet) ele geçirilmiştir.

          Olayla ilgili A.S., S.Y., G.K isimli şahıslar nöbetçi C. Savcılığının talimatı ile yakalanarak ilgili adli mercilere sevk edilmiş, bu şahıslardan A.S. isimli şahsın cezaevi firarisi olduğu tespit edilmiş, 21.02.2014 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir