Giresun

GİRESUN EMNİYETİNDEN ÖNEMLİ PROJE…

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik tarafından "Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)" başladı. Proje kapsamında; Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu, Çıtlakkale Ortaokulu, 23 Nisan İlkokulu ve Teyyaredüzü Ortaokulu kütüphanelerine öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirebilmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli 250'şer adet toplam 1000 adet kitap hediye edildi.

Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de paydaşı olduğu "Güvenli Gençlik, Güvenli Giresun" Projesi için 128 bin 854,00 TL bütçe ayrıldı. 

Bunun için düzenlenen törende konuşan Vali Karahan, “Emniyet Müdürlüğü’nün kitapla niye bu kadar içli dışlı olduğu sorusu akla gelebilir. Çünkü bu etkinliği ikincisini yapıyoruz. Artık emniyetin güvenlik konsepti değişiyor, biz artık suç işlemeden önce tedbirimizi alıyoruz.  Suç işlendikten sonra onun zararları, onun kötülükleri hepimizi etkiliyor. En başta da tabii ki emniyet bu işte görevli ve sorumlu birim olarak bu derdi en derinden yaşayan kurumumuz.  Dolasıyla emniyetimiz son yıllarda genel olarak ülke çapında ve ilimizde suça giden yolları tıkama yolunda pek çok tedbir alıyor. Bunun yolu da şahsiyeti oturmuş,  milli manevi değerlerini benimseyen gençlerden geçiyor. Bu bilinçle de kitap ve kütüphane konusunda gerçekten iyi yerlere geldik"dedi.

Kitap Dağıtımına İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir