Giresun

GİRESUN EMNİYETİNDEN HIRSIZLIK UYARISI

Giresun Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hırsızlığın tespit ve çözümlenmesi en zor suç türü olduğuna dikkat çekilerek; "genel güvenliğin sağlanmasında temel önceliklerimizden birisidir.

Hırsızlık sosyolojik açıdan çabuk öğrenilen bir suç olduğu gibi gelir elde etme yönüyle de icrası kolay bir suç olarak ortaya çıkmaktadır. Hırsızlık suçları, ağır nitelikli diğer suçları işlemek bakımından suç failleri için bir geçiş süreci ve ilk basamak olmaktadır" denildi.

Müdürlüğün açıklamasında vatandaşa yönelik şu çağrılar yapıldı: " Suç önleme hizmetlerine ağırlık verilmesi, suçla mücadelede vazgeçilmez ve tercih edilen modern bir yaklaşımdır. Hırsızlıkla mücadelede de suç oluşmadan önce alınacak tedbirlerin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Alınacak tedbirler suçun oluşmasını engelleyebileceği veya zorlaştıracağı gibi, işlenen suçun faillerinin tespiti ve yakalanmasın da kolaylaştıracaktır.

Belirtilen nedenlerle vatandaşlarımızı daha da bilinçlendirmek amacıyla Asayiş Daire Başkanlığımız tarafından hazırlanan “Hırsızlıkla Mücadele Videosuhttp://www.asayis.pol.tr/Sayfalar/videogaleri.aspx  internet adresinde yayınlanmıştır

Hırsızlık olayları olduğunda bırakılan iz, emare ve ipuçlarının kaybolmaması için hiçbir şeye dokunmadan derhal 155 Polis İmdat telefonunu arayınız. Benzer olayların bir gün sizin veya sevdiklerinizin başına gelebileceğini unutmayınız. Emniyet güçlerine yapacağınız her ihbarın değerlendirileceğinden emin olunuz".

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir