EğitimGiresun

GİRESUN EMNİYETİ’NDEN ÇOCUKLARA PROJE…

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan "Mutlu Yarınlara Gülümseyen Yüzler" projesi, Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından törenle uygulanmaya başladı. 

Çotanak İlkokulu'nda ki törende konuşan İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, proje ile, küçük yaştaki çocuklara trafik bilincini aşılamayı, temel trafik kurallarını öğretmeyi ve emniyet kemeri alışkanlığını kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

2014-1034-1.JPG3514.10.201435

Eğitim ve güvenlik ihtiyacının ilk insandan günümüze her dönemde insanoğlunun en önde gelen ihtiyaçlardan biri olduğuna dikkat çeken Öztürk, "Her ikisi de doğumla başlayıp ölene kadar devamlılık arzeder. Çocuklar söz konusu olduğundan, eğitim ve güvenlik yetişkinlere göre çok farklı boyutlar içerebilmektedir. Bu kapsamda yetişkinler için alınabilecek tedbirler sadece fiziki önlemlerle yeterli olabilirken, duygusal ve psikolojik gelişimlerini sürdüren çocuklarımız yetersiz kalmaktadır. Gençlerin ve çocukların, sosyal becerilerini  güvenli bir ortamda sergileyebilecekleri, problemlerini çözebilecekleri ve diğer fertlerle aralarında sağlıklı bir ilişki kurabilecekleri bir ortam oluşturularak geleceğe hazırlanması biz yetişkinlerin görevidir “şeklinde konuştu.

Törende Sayın Vali Hasan Karahan öğrencilere kitap ve broşür dağıttı.

 Karahan ve Emniyet müdürü Öztürk, tören sonrası ardından okul bahçesinde kurulan trafik eğitim alanını da gezdi. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir