GiresunUlusal

GİRESUN CUMHURİYETİN BAŞKENTİ..

Giresun Belediyesi'nin düznlediği  "Büyü Cumhuriyet Yürüyüşü”ne 10 binler katıldı..
Ellerindeki Türk bayraklarıyla Yeniyol'dan Atatürk meydanına kadar yürüyen kortej, burada düzenlene havai fişek ve lazer gösterisini izledi. Yürüyüşe CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, adaylar Basri Gürsoy, İbrahim Akgün,il ve ilçe yöneticileri, CHP'li meclis üyeleri, belediye çalışanları tam kadro katılıken, bu yıl MHP Milletvekili Orhan Erzurum da katıldı.

????????????????????????????????????Gösteriler sırasında platformdan halka seslenen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Cumhuriyetimizin 92. yılını kutluyoruz inşallah daha nice 92. yılları kutlayacağız” dedi.

g70e5s7j478e37ak3td267
“Ne olursa olsun 19 Mayıs 19192’da büyük Atatürk Samsun’a çıktı ve ülkemizi kurtardı ve inşallah 1 Kasım 2015’de de Giresun’dan ülkenin kurtuluş ışığı yanacak” diyen Kerim Aksu, ”Gaziantep, Antepliler Antep’i savunduğu için adına Gazi verildi. Şanlıurfa, Urfalılar Urfa’yı savunduğu için Şanlıurfa oldu. Maraşlılar, Maraş’ı savunduğu için Kahraman Maraş oldu. Giresun hem 1. Dünya savaşında hem de Kurtuluş savaşında, Sarıkamış’ta vardı, Dumlupınar’da vardı, Sakarya’da, Çanakkale’de vardı ve bu Giresunlulara şan bulunamadı Çünkü Giresunlular işgal görmediği halde Tüm Türkiye’yi kurtarmak için binlerce şehit verdi. Biz onların torunlarıyız, ülkemizin başı yine dara düşerse biz yine buradayız” şeklinde konuştu.
“Bir PKK belası vardı, bir de IŞİD belası çıkardılar. İnşallah bizden uzak olsunlar” diyen Aksu, ”Bu millet bunlara asla geçit vermeyecek, bu bayrak bu ülkeden asla inmeyecek. Atatürk’ün az önce görmüş olduğunuz silüeti Ankara’nın göğünde bir gün olacak hiç bundan endişe etmeyin” ifadelerini kullandı.

fr01ort3l68djs93h70e5t
Yaklaşık 10 bin Giresunlunun katıldığı Cumhuriyet kortejineCHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir