logo

reklam
15 Aralık 2016

GİRESUN ÇİÇEKLERİ SERADAN

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü park, yeşil alan ve refüjlere dikilecek çiçekleri kendi bünyesinde yetiştirerek daha az maliyet sağlıyor, hem de iş süresini hızlandırıyor. Oluşturulan serada 110 bin mevsimlik çiçek yetiştirerek uygun yerlere dikim çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Daha güzel ve daha yeşil alanlar yaratmak için çalışıyoruz diyen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yapılan çalışmaları değerlendirerek şunları söyledi, “Şehrimizi süsleyen mevsimlik çiçekler, lale, çalı grubu gibi bitkilerin dikimleri ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Kendi seramızda ürettiğimiz çiçekler daha az maliyetli ve hesaplı oluyor. Şehir merkezi başta olmak üzere diğer mahalle, cadde ve sokaklarımızda yeşil alan, parklar ve orta refüjlerde çalışmalar yürütüyoruz. Kışlık çiçek dikimlerimiz ekiplerimiz tarafından belirli bir program dahilinde yürütülüyor. Bu kapsamda pervane, zinya, saraypatı, begonya, kuduz otu, camgüzeli, horozibiği, aslanağzı, lavanta, ve kadife gibi birçok çiçeğin dikimleri yapılıyor.”

ORTA REFÜJLERİN BAKIMLARI YAPILIYOR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı diğer bir ekip de kar yağışı öncesi yol kenarlarında ve orta refüjlerdeki fidanları güçlendirip, kırılmaya karşı bağlıyor. Kaldırım üzerinde bulunan ve tehlike arz eden ağaçların dalları da budanarak, meydana gelebilecek olumsuzluklarında önün geçiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?