Giresun

GİRESUN CHP’DE SULAR DURULMUYOR. FİKRİ BİLGE’YE YAPILANI 11 İLÇE BAŞKANI ANTİ DEMOKRATİK BULDU

Kerim Aksu ve Necati Tığlı’nın CHP İl Başkanı Fikri Bilge’nin görevden alınmasını sağlamak için başlattığı iddia edilen istifa hareketinin yankıları sürüyor. 14 il yöneticisinin istifasıyla sonuçlanan hareket sonrasında partide sular durulmuyor. Şimdi de deklarasyon çatlağı gündemde. 

CHP’de istenmeyen  adam konumuna düşürülen ve Başkanlığı tartışmalı hale gelen Fikri Bilge,  deklarasyonla ilçelerden kendine destek arayışında… Bilge için 11 ilçe başkanının imzasıyla deklarasyon yayımlandı. Ancak deklarasyon metnine Giresun merkez ilçe, Bulancak, Keşap, Güce, Eynesil ilçe başkanları imza vermediler.

Görele, Tirebolu, Espiye, Piraziz, Çanakçı, Doğankent, Yağlıdere, Dereli, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçe başkanları tarafından imzalanan metinde yöneticilerin istifa ettirilmesinin kişilerin ikbal arayışının ürünü olduğu vurgulanarak şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin içinde bulunduğu ve derin sorunların yaşandığı bir dönemde, hedefimizin, halkımızın huzur ve mutluluğunun sağlanması mücadelesi dururken partimizde yaşanan, demokrasi ile bağdaşmayan hareket tarzının yanlış olduğunu ve tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz.
Bizim için asıl olan kişilerin ikbali değil, partimizin başarısıdır.
Bu yolda halkın umudu haline gelen partimizin başarı çıtasının yükseltilmesi adına çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir