logo

reklam
12 Aralık 2017

GİRESUN CHP’DE İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU, İLÇE BAŞKANLARINI KUTLADI VE HEDEF GÖSTERDİ: YARIN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ…

CHP Tirebolu ve Eynesil’le birlikte ilçe kongrelerini tamamladı. Bugüne kadar yapılan ilçe kongrelerinde şu isimler başkanlığa seçildi:

Hakan Türker (Giresun Merkez İlçe), Nezir Kelleci (Piraziz), Reşat Nuri Özdemir(Bulancak), Metin Öztürk(Keşap), İbrahim Akgün(Espiye), Hasan Kılıç (Yağlıdere) Vehbi Güven (Tirebolu), Murat İslam (Güce) İrfan Tüfekçi (Doğankent), Önder Cıkıt (Görele), Mehmet Kılıç (Dereli), Ahmet Latif Karadeniz (Eynesil), Oktay Alp (Şebinkarahisar); Sebahattin Kudal (Çanakçı), Osman Seferoğlu (Alucra).

Üye çoğunluğu olmayan Çamoluk ise kongre yapamadı. Bu göreve şimdiki başkan Gazi Tatar’ın atanması bekleniyor. 

BEKTAŞOĞLU:HEDEFİMİZ 2019

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, seçilen başkanları kutladı. Başkanlara 2019 seçimlerinde başarıyı hedef olarak gösteren Bektaşoğlu, “şimdiden yarın seçim varmış gibi çalışacağız. Bütün ilçelerin belediyelerine talipliyiz” dedi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu şunları söyledi: “ Yeni seçilen başkanlarımızla, görev sürelerinde ilçelerinin yaşadıkları ve bana ilettikleri sorunların çözümüne katkı sunmaya, TBMM’ye, yerel ve ulusal gündeme taşımak için onlarla birlikte işbirliği yaparak çalışmalar yapmaya hazır olduğumu belirtiyor, görevlerinde, cumhuriyet hak, hukuk ve adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelelerinde başarılar diliyorum. 
Artık hedefimiz ülkemizin kaderinin belirleneceği 2019 seçimlerinde başarılı olmaktır. Yarın seçim varmış gibi şimdiden çalışmalara başlayacağız. CHP’yi önce yerel, sonra da genel iktidara taşıyarak tek adam sistemine son vereceğiz. Demokrasiyi bütün kurum ve kurallarıyla işlemesini sağlayacağız. Kabus dolu günleri bitirip ülkemizi esenliğe kavuşturacağız”.

İl kongresinin ise önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor. İl Başkanlığı adaylığını henüz resmi olarak açıklayan yok. Ancak mevcut başkan Necati Tığlı ile birlikte önceki başkan Sinan Kitapçı’nın adı geçiyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?