logo

reklam
21 Mayıs 2015

GİRESUN-ÇANAKKALE KARDEŞ OLDU

Çanakkale Zaferi’ni 100. Yılında Giresun ile Çanakkale arasında 28 Şubat’ta Çanakkale’de imzalanan Kardeş Kent sözleşmesi, 20 Mayıs 2015 Uluslar arası Giresun Aksu Festivali’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahitliğinde ikinci defa imzalanarak, tarihe geçti.

DSC_1616

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte kardeşlik sözleşmesini imzaladılar. Giresun Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşın izlediği imza töreninde Kardeşlik Belgesi de şu ifadeler yer aldı:Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğuşu ve kuruluşuna tüm benliğini adamış iki ilin bireyleri olarak; modern dünyanın mimarları olmaya aday kentlerimiz, Giresun ve Çanakkale’yi geçmişten geleceğe taşımak ve kardeşlikte buluşturmak idealiyle yola çıktık.

Atalarımızın bu destansı mücadelede bir birine uzattığı yardım eli, bizleri bu gün bir araya getirmiştir. İki kahraman ve önder kentin temsilcisi olan bizler; bu gün ve bundan sonra da kıvançta, kaderde ve geleceğin aydınlık yolunda Kardeş Kentler olarak yürüme kararı aldık. Bu süreçte, insan hakları ve demokrasiyi baş tacı yapacak, şehitlerimizin kanlarıyla suladığı bu topraklarda sevgi içinde beraber yaşayacağız.

İki ayrı denizin, iki kardeş kentinin Belediye Başkanları olarak, kültürel, ekonomik ve sosyal alanlarda bir birimize destekleyeceğimize, Ulu Önder Atatürk devrimlerinin rehberliğinde dostluğumuzun ilelebet süreceğine tarih ve kentlerimiz önünde söz veriyoruz.

Kardeşik sözleşmesinin imzalanmasından sonra Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na günün anısına bir kupa, bayan Kılıçdaroğlu'na ise fincan takımı hediye etti. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?