Giresun

GİRESUN ÇALDAĞ’DA ÖĞRENCİLER ZEHİRLENDİ

Çaldağ köyünde Şehit üsteğmen Adnan Bahat Yatılı Bölge Okulu'nda öğrenim gören öğrenciler yedikleri yemekten zehirlendi. Öğle yemeğinin ardından öğrenciler, mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle hastanelere kaldırıldı.

Giresun Prof.Dr.A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.  Halk Sağlığı Müdür Dr. Fazıl Özden, su, yemek numuneleri alınarak inceleme başlattıklarını belirterek”sebebi henüz belli değildir. Öğrencilerimizde karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle birlikte tedavi altına alınmak için çeşitli hastanelere sevkleri yapıldı. Ayrıca bir doktorumuzu da okula gönderdik. Şu ana kadar hastanelerimize intikal eden 28 öğrenci bulunmakta ve başka öğrencilerinde intikal etmekte olduğu bilgisini aldık. Doktorlarımızla yaptığımız görüşmede öğrencilerde herhangi bir risk bulunmadığını açıklayabiliriz" dedi.

Zehirlenme olayı ile ilgili inceleme başlattıklarını da belirten Özden, "Öğrencilerin şikayetlerine söz konusu olan zehirlenme nedenini tespit etmek için su ve yemekten numuneler alarak laboratuara gönderdik. İncelemeleri yaparak bir sonuca varacağız" ded

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir