GiresunManşet Üstü

GİRESUN BU 3’LE GURURLANDI

HABER-FOTOĞRAF:UFUK KEKÜL

Giresun’da 2013 yılından geriye çok sayıda haberleştirilmi

ş gündem konusu kaldı. SEKA gibi Giresun'un en gözde ve güzide kuruluşunun satışındaki karanlık noktalar, 11 yılda 11. Vali Dursun Ali Şahin’in şov olarak nitelendirilen hizmetleri, Ak Parti'nin seçilmiş il başkanının görevden alınması, AK Parti-CHP’nin Atatürk Meydanı üzerinden yürüttükleri tartışmalar, çöp sorunu, 28 bin 27 kayıtlı işsizimiz olması, susuz, yolsuz köylerimiz, karın yarattığı mağduriyet, AKSA ve daha pek çok konu içinden bir haber panaroması, almanak oluşturmak mümkün…

Ama diğer her şey gibi  tüm bunları da geride bırakarak aklımızda iyi ve güzel olan, bizi onurlandıran, kalkınma ve gelişmemize yönelik ne kaldığını tespit etmek daha doğru.

Biz de öyle yaptık. Sadece yılın 3 önemli olayını okuyucularımıza duyurmayı daha uygun bulduk.

İşte 2013’ün 3’ü

1-CUMHURBAŞKANI GÜL'Ü AĞIRLADIK

1

35 yıl sonra Giresun’a ilk kez bir Cumhurbaşkanı geldi. Törenlerle ve coşkulu kalabalıklar tarafından  sevgi gösterileriyle karşılanan Abdullah Gül, Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Giresun Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Başkan Kerim Aksu, ille ilgili bilgiler sundu. İlimizle ilgili güzel mesajlar veren Gül,”Fındığın merkezinde bulunmaktan mutluyum” dedi.

Gül, Fındık Araştırma Merkezi’nin bulunduğu alanda fındık ürünlerinden oluşan standı gezdi, bilgi aldı ve kivi topladı.

                                             

2-TIP’IMIZ HİZMETE GİRDİ

2

2013 yılında, bir umudumuz gerçek oldu. Geçen yıl da her yönüyle büyüme ve gelişmesini sürdüren 'Karadeniz'in Parlayan Yıldızı' Giresun Üniversitesi, Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'ni faaliyete geçirdi. Hastane, bölgemizde ilk kez yapılan çeşitli ameliyat türleriyle adından söz ettirdi. 

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, “Amacımız başta Giresun halkı olmak üzere, bölgeye sağlık alanında en iyi ve kaliteli hizmeti götürmektir. Her geçen gün genişleyen akademik kadromuzla, araç gereç ve donanımlarla en kısa sürede hedeflerimize ulaşmanın gayreti içindeyiz. Böylesine önemli ameliyatları gerçekleştirdikçe başka illere hastalarımız gitmeyecek” dedi.

 3-ORDU-GİRESUN HAVAALANI

canikli-ordu-giresun-havalimani-gurur-tablosu

İki ilin ortak hayali olan Türkiye'nin "deniz üzerine kurulan ilk havalimanı" unvanına sahip Ordu-Giresun Havaalanı’nın 3 kilometre uzunluğundaki pisti tamamlanma aşamasına geldi. Apron ve diğer altyapı işlerinin ihalesi yapılan havaalanının 2014 yılında uçuşlara açılması bekleniyor.

Piste ilk inen Başbakan Erdoğan oldu. Giresun’a gelirken Helikopterle havadan alanı inceleyen Erdoğan, daha sonra iniş talimatı verdi ve inşaat alanında yetkililerden bilgi aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir