Giresun

GİRESUN BELEDİYESİ’NDEN İLKLER…

Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda yapılan açılış töreninde bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Giresun Belediyesi olarak ilkleri yaşatmanın gururunu yaşıyoruz. Kitap ve Oyuncak Kumbarasının devamı niteliğinde olarak hazırlanan projeyle Kumbaraya gelen ve burada biriken kitapları Sokak Kütüphanesi ile Tekrar kitapseverler ile buluşturuyoruz. Böylelikle Kumbarada biriken bilgi, Sokak Kütüphanesi ile birlikte tekrar öğrenmek isteyenlerin hizmetine sunulmaktadır. Sokak kütüphanemiz de vatandaşlarımız gün içerisinde yetkili vasıtasıyla alacağı kitapları ister kütüphane çevresinde isterse de alıp evinde işyerinde okuyarak tekrar geri iade edebilir” dedi.

4fc235324c

Engelsiz bir kent için çalıştıklarını söyleyen Aksu, Engelli Aracı Şarj Noktaları hakkında da bazı bilgiler verdi. Aksu, “Bu günde engelli kardeşlerimize yönelik olarak yapmış olduğumuz Engelli Şarj Noktasıyla Engelli vatandaşlarımızın akülü araçlarının Atatürk Meydanı’nda rahat bir şekilde şarj edebileceklerdir. Engelsiz bir kent mücadelemiz tüm hızıyla devam edecektir.” ifadelerini kullandı.1420176_10151979630297760_690815738_n

Aksu, “Yine Atatürk Meydanı’na yerleştirdiğimiz “Benim Görüşüm” kulübesiyle vatandaşlarımızın, Belediyemiz ile Giresun’umuz ile alakalı tüm görüş ve düşüncelerini özgürce yazabileceği bir ortam oluşturduk. Vatandaşlarımızdan gelen öneri istek ve taleplerin çözüme ulaştırılması noktasında bizlere yardımcı olacağına inanıyoruz. Bizler bu şehri, bu şehrin insanları ile birlikte yönetmeyi en büyük sorumluluk olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu30f82ba57a

Aksu’nun yaptığı konuşmanın ardından Sokak Kütüphanesi, Engelli Şarj Noktası ve "Benim Görüşüm" kulübesi açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Başkan Kerim Aksu, Giresun Valisi Hasan Karahan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ve Sanatçı Metin Uca kesti.

yh5nw2gtt335c34uzi55x3

Yapılan açılışın ardından Sokak Kütüphanesi ve Engelli Şarj Noktası incelendi. Daha sonra Vali Hasan Karahan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Sanatçı Metin Uca ve Derya Sayın, tarafından “Benim Görüşüm” kulübesinde görüş defterine notlar yazıldı ve ardından Lostra Salonu da gezildi. 

DSC_8576

Atatürk meydanında ayrıca Giresunlu sanatçı Derya Sayın'ın resim sergisinin de açılışı yapıldı. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir