logo

reklam
19 Eylül 2015

GİRESUN BELEDİYESİ’NDEN GÜVENLİĞE KATKI

Giresun Belediyesi tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne bağış yapılan 5 adet motosiklet törenle teslim edildi.

 

 

 

 

DSC_0075Giresun Atatürk Meydanı’nda yapılan törene, Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcısı,Yüksel Çelik, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, CHP İl Başkanı Sinan Kitapçı, Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Kurt, Murat Ersoy, Mustafa Saraydemir, Belediye Meclis Üyeleri, emniyet, belediye yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

DSC_0076Emniyet Müdürü Uğur Öztürk törende yaptığı konuşmada, Giresun halkının her zaman güvenlik güçlerinin yanında olduğunu belirterek “ son günlerde güvenlik güçlerimize karşı düzenlenen terör olaylarını kınıyor ve şehitlerimize rahmet diliyorum. Belediyemiz ve Başkanımızın sağladığı bu araçları Giresun halkının daha iyi ve huzurlu yaşam sürmeleri için kullanacağız. Katkılarından dolayı Belediye Başkanımıza, belediye yetkililerine ve Giresun Halkına teşekkür ediyorum ” dedi.

 

 

DSC_0082Belediye Başkanı Kerim Aksu terör karşısında birlikte güç birliği yapmamız gerektiğine vurgu yaparak şu görüşleri dile getirdi : “ Terör olayları hepimizi derinden yaralıyor. Bu süreçte polisimizin, askerimizin, güvenlik güçlerimizin yanında olmalıyız. Halkımızla birlikte terör belasından kurtulmalıyız. Kendi ili işgal görmemiş, Giresunlular, Çanakkale’de, Erzurum’da, Sarıkamış’ta, Afyon’da, Polatlı’da, Haymana’da, Mangal Dağı’nda, Sakarya Meydan Muharebesinde vatan için gönüllü 2 alayla canlarını vatan için vermişlerdir. 2015 yılında Çanakkale ve Polatlı ile kardeş şehir olduk. Kardeşlik bağı ile atalarımıza saygımızı, onları unutamadığımızı ortaya koymaya çalıştık. Giresun geçmişte olduğu gibi bu günde vatanın bölünmez bütünlüğü konusunda hassas insanların ilidir. Birlik içersinde barışı, huzuru, kardeşliği savunmalıyız. Bu araçlar emniyet teşkilatımızın hizmetlerini daha iyi yapabilmesi için küçük bir katkıdır. Bu destek Giresun Halkına daha iyi hizmet sağlayacaktır.”DSC_0086

Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu; terör olaylarının başarıya ulaşamayacağını belirterek, hiç bir gücün bu ülkeyi yıkamayacağını, bayrağı indiremeyeceğini, ezanı susturamayacağını söyledi. Bektaşoğlu, bir güvenlik görevlisinin canının her şeyden önemli olduğunu, terörün, şiddetin durması için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. .

Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından Belediye Başkanı Kerim Aksu için hazırlanan plaket Vali Yardımcısı Yüksel Çelik tarafından takdim edildi.

DSC_0098Belediye tarafından Giresun Emniyet Müdürlüğüne bağışlanan motosikletlerin anahtarları, Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ersoy ve Orhan Kurt tarafından polis memurlarına verildi.

Milletvekili Bektaşoğlu anahtar tesliminden sonra motosikleti denedi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?