logo

reklam
21 Aralık 2015

GİRESUN BELEDİYESİ’NDEN TARİHİ CAMİYE YARDIM…

Seldeğirmeni Mahallesi Hasantepesi’nde bulunan 1839 yılında inşa edilen caminin bahçesine yapılacak şadırvan, tuvalet, imamevi ve misafirhane inşaatının temel atma töreni yapıldı. Törene katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu, kutsal mirasımızın korunmasının her vatandaşın görevi olduğuna vurgu yaparak, “Bu eserler hepimizin ortak değeridir. Belediye olarak geçmişten gelen eserlerin korunmasında, onarılmasında katkı sağlıyoruz. Seldeğirmeni Mahallemizde bulunan tarihi camimizin korunması önemli. Yeni ünitelerin buraya katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Seldeğirmeni Muhtarı Yavuz Genç de tarihi caminin yaşatılması için, ihtiyaç duyulan ilave ünitelerin yapımında Giresun Belediyesinin büyük katkı sağladığını, halka hizmet etmenin en büyük ibadet olduğunu söyledi. 

Giresun Müftüsü Muhittin Oral tarafından yapılan duadan sonra Belediye Başkanı Kerim Aksu, Muhtar Yavuz Genç tarafından inşaata ilk harç konuldu.

Dört katlı olacak binanın Mayıs ayında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.  Seldeğirmeni Mahallesi Hasantepesi Camii ek binası temel atma törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak, Su ve Kanal Müdürü Ozan Faik Kılıç ve mahalle sakinleri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?