logo

reklam

GİRESUN BELEDİYESİ ULUSLARARASI 20. FEVZİ BAYAZITOĞLU TİYATRO GÜNLERİ

Giresun Belediyesi  Uluslararası 20. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri genel programı şöyle.

Oyunlar saat 20.00 de başlayacak.

1.5.2014 de  Giresun Belediye Şehir Tiyatrosunun oyunu “Resimli Osmanlı Tarihi” yazar Turgut Özakman, yönetmeni Doğan Turan.

2.5.2014 de Azerbaycan Gence Devlet Dram Tiyatrosunun oyunu “Katil” yazar Elçin, yönetmeni  Vaqiv Şerifov.

3.5.2014 de Ordu Oksijen Kültür Sanat Atölyesinin oyunu “Memurin Faslı”  yazar  Coşkun Irmak , yönetmeni Nurgül Çoluk.

4.5.2014 de Giresun Kayıp Oyuncuların oyunu  “Hiç Kimsenin Öyküsü” yazarı  B.Erdi Mamikoğlu, yönetmeni  Zeynep Kaçar.

5.5.2014 de Bulancak Sanat Tiyatrosunun oyunu “Azizname”  yazarı Yücel Erten, yönetmen Şahin Ergüney.

6.5.2014 de İstanbul  Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun oyunu “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye” uyarlayan Savaş Dinçel, yönetmen Ergün Işıldar.

7.5.2014 de Erzurum Devlet Tiyatrosunun oyunu “Anlatılan Senin Hikayendir” yazarı Cengiz Toraman , yönetmeni  Levent Aras.

8.5.2014 de İstanbul Bahçeşehir  Üniversitesinin oyun “Fare Kapanı” yazarı Agatha Christie , yönetmen Serkan Üstüner.

9.5.2014 de Mersin Altan Erkekli Sahnesi Gençlik ve Sanat Kulubünün oyunu “ 5 Kız Arkadaş” yazarı Ergun Sav, yönetmeni Gamze Acı.

10.5.2014 de Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğunun oyunu “ Zat-ı Devletleri İbiş Hazretleri” yazarı Aziz Nesin , yönetmeni Büşra Mercan.

11.5.2014 de Tiflis Liberty Tiyatrosunun oyunu “Yağmurcu” yazarı Richard Nash, yönetmeni N.Lortkıpanıdze.

12.5.2014 de Giresun Yürek Takımının oyunu “Kulaktan Kulağa” yazarı Lady Agusta Gregory – uyarlayan ve yöneten Serkan Kayacık.

Geçen yıl alınan kararıyla Fevzi Bayazıt ismi eklenen Giresun Belediyesi  Uluslararası 20. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri  bu yıl 12 gün sürüyor.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...
 • SAHİLE GEL SAHİLE!..

  09 Ekim 2017 Köşe yazıları

  “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı” (Mahatma Gandhi) ÖNCELİKLE  merhum Hasan Ali Tütüncü’nün vefatıyla boşan AK Parti Giresun İl Başkanlığına seçilen Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ancak ş&oum...