logo

reklam

GİRESUN BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU’NDAN YENİ ADIM

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetim Kurulu ilk toplantıs oyuncularla birlikte yapıldı.

27 yıl önce kurulan Belediye Şehir Tiyatrosu, uzun süre Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürdü. Ancek bu dönem Belediye bünyesinde ayrı bir müdürlük olan Şehir Tiyatrosu, sanat yönetim kurulu oluşturularak ilk toplantısını yaptı.

 

170215-TİYATRO MÜDÜRLÜĞÜ SANAT YÖNETİM KURULU TOPLANTISI (4)

Şehir Tiyatrosu Vahit Sütlaş Sahnesi’nde yapılan toplantıya; Başkan Yardımcısı Orhan Kurt başkanlık yaptı. Toplantıya fahri görev yapacak Belediye Meclis Üyeleri Elvan Oktay (amatör tiyatro oyuncusu) ve Hakan Türker, Ufuk Kekül ( gazeteci, tiyatro oyuncusu ve yönetmen ), Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan, Tiyatro Şefi Ayşegül Yenal ve tiyatro oyuncuları katıldılar.

Tiyatro Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler veren Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan, Yaklaşık 2,5 yıldır büyük bir heyecanla çalışmaları sürdürdüklerini, tiyatronun gelecek nesillere ulaşması için çalıştıklarını söyledi. Turan, “Tiyatro izleyici kitlesi büyük şehirlerde daha yüksek seviyelerdedir. Aynı şekilde bunu şehrimizde yüksek tutmalıyız. Kendi içimizde eğitim sistemi kurduk. Öğrencilere tiyatro kursu veriyoruz. Farklı kurumlardan ve şehirlerden turne davetleri geliyor. Mümkün olduğunca katılıyor ve şehrimizi temsil ediyoruz. Basında geniş yer alıyoruz. Derya Gülü adlı oyunu 27 yıl sonra yeniden 20 Şubat Cuma akşamı seyirci ile buluşturacağız.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Giresun’da tiyatroya büyük bir ilgi olduğunu, belediye olarak bu beklentiyi en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını vurgulayarak şunları dile getirdi:“ Sizlerin istek ve taleplerini en iyi şekilde yerine getirmek için toplanmış bulunuyoruz. Yıllar önce tiyatroyu kuranlara teşekkür ediyorum. Onların bıraktığı bu eseri şimdi sizlerle birlikte daha yukarılara taşımalıyız. Sizlerde en iyi şekilde elinizden gelenleri yapıyor ve şehrimizi gittiğiniz turneler ile farklı şehirlerde tanıtıyorsunuz. Emeği geçenlere ve sizlere teşekkür ederim.”

170215-TİYATRO MÜDÜRLÜĞÜ SANAT YÖNETİM KURULU TOPLANTISI (21)

Belediye Şehir Tiyatrosu eski oyuncu ve yönetmenlerinden olan Gazeteci Ufuk Kekül, Belediye Meclis Üyeleri Elvan Oktay, Hakan Türker ve Tiyatro Şefi Ayşegül Yenal da, böyle birlik ve beraberliğin olmasından dolayı teşekkür ederken, üstlerine düşen görev olduğunda her zaman yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

Toplantı, Sanat Yönetim Kurulunun her hafta Çarşamba günü saat 14.00’de toplanmasına karar verildikten sonra son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?