logo

reklam

GİRESUN BELEDİYESİ MEMURLARI MUTLU…

Giresun Belediyesi memurlarının üye olduğu TÜM BEL SEN ile 2 yıllık sosyal denge sözleşme imzaladı. Sözleşme belediyede çalışan kadrolu ve sözleşmeli toplam 287 memuru kapsıyor. 

İmza törenine katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu, çalışanlara daha iyi yaşam koşulları sağlayacak ve emeğin kutsallığına inanan bir anlayışı taşıdıklarını söyledi.

TÜM BEL SEN Şube Başkanı Süleyman Özyazıcı, törende yaptığı konuşmada, emekten yana, samimi bir belediye başkanı ile çalıştıkları için şanslı olduklarını belirterek, “Yapılan bu sözleşme 2016-2017 yıllarını kapsamaktadır. Emek en yüce değerdir ‘ anlayışını taşıyan Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya arkadaşlarım adına, emekçiler adına teşekkür ediyorum” dedi.3

Başkan  Aksu ise, memurlarla, taşeron kadrosunda çalışanlarla ilk sözleşme yapan başkan olduğunu belirterek şunları dile getirdi: "Gücümüz yettiği oranda çalışma arkadaşlarımıza iyi bir yaşam koşulu sağlayacak ücret vermeye özen gösteriyoruz. Memur, işçi, kadrolu, kadrosuz arkadaşlarımızla birlikte hizmet üretiyoruz. Belediyemiz vatandaştan takdir görüyorsa bu çalışma arkadaşlarımızın, sizlerin sayesindedir. Vatandaşla ilişkileriniz, vatandaşımızın sorunlarının çözümlenmesi çok önemli. Sizler bizleri temsil ederek görev yapıyorsunuz.."

Başkan Kerim Aksu konuşmasının devamında ise, “Benim hassas olduğum bazı konular var. Bunlardan bir tanesi Cumhuriyet Bayramı’dır. Biz bugün buralarda oturabiliyor, hizmet üretebiliyorsak, bunu Büyük Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve Cumhuriyet’e borçluyuz. Ben göreve geldiğimde 13 kadın memur çalışıyordu, bugün salonun yarısı kadın memurlarımızla dolu. En çok kadınlarımızı Cumhuriyet’e sahip çıkmasını bekliyorum. Cumhuriyet yürüyüşlerinde bağlılığımızı göstermemiz lazım. 1 Mayıs İşçi Emekçi Bayramı’nı görkemli kutlamanız lazım. Değerlerimize sahip çıkmalıyız. 1 Mayıs’ta 200 TL ikramiye vereceğiz. Sizlerden fazla bir şey istemiyoruz, işinizi yapın, vatandaşa iyi davranın. Vatandaşın memnun olduğu, şikayet gelmeyen bir belediye istiyorum” dedi.

Aksu ile TÜM BEL SEN Şube Başkanı Süleyman Özyazıcı tarafından imzalanan ve 2 yıl geçerli olan sosyal denge sözleşme ile memurlara, Kurban Bayramı’nda 500 TL, Ramazan Bayramı’nda 300 TL, yılbaşında 200 TL ve 1 Mayıs’ta 200 TL ikramiye ödenmesi kararlaştırıldı.

1 Ocak 2016 yılında yürürlüğe girecek olan sözleşme törenine Belediye Başkanı Kerim Aksu, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Başkan Yardımcıları Hasan Hilmi Erzincanlı, Orhan Kurt, Murat Ersoy, Mustafa Saraydemir, birim müdürleri ve sözleşmeden yararlanan memurlar katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?