logo

reklam

GİRESUN BELEDİYESİ KENTİN HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI

Kar yağışının etkili olduğu Giresun’da Belediye sokak hayvanlarını unutmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan yem istasyonlarını faaliyete geçirdi.Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun talimatı ile şehrin muhtelif bölgelerinde kurulan 10 adet hayvan yem istasyonu her gün ekipler tarafından kontrol edilip yemleri dolduruluyor.

Giresun Belediyesi Veteriner Müdürlüğü desteği ve koordinasyonunda Belediye Çözüm ve Koordinasyon birimine bağlı Acil Ekip, kardan dolayı yiyecek bulmakta zorlanan ve üşüyen sokak hayvanlarına yarım elini uzatmaya devam ediyor. Bu kapsamda şehir merkezinde bulunan birçok noktaya sokak hayvanları için besleme kapları koyularak, yiyecek takviyesi yapılıyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü Müdürü Gürcan Oksal, “10 adet yem istasyonumuz var. Su kovası otomatik olarak doluyor. Normal hava şartlarında, et, süt koyuyoruz. Kış mevsiminde istasyonları temizleyip, daha güçlü gıda olan hazır mama koyuyoruz. Sahipsiz kedi, köpek ve kuşlar buralardan yararlanıyor. Şuanda 10 istasyon var” dedi.

Müdür Oksal, vatandaşlarında evlerinin, işyerlerinin uygun yerlerine kış mevsiminde sokak hayvanları için yem bırakabileceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan Giresun Belediyesi kış mevsimi nedeniyle aldığı önlemler çerçevesinde sahipsiz hayvanların da korunması için çalışma başlattı. Şehir genelinde bulunan yem istasyonları ekipler tarafından sürekli takip edilirken, üşüyen sokak köpekleri de Acil Ekip tarafından takibe alındı.

Ekipler sokaklarda bulunan sahipsiz köpeklerin soğuktan etkilenmemesi için altlarına ahşap korunak ve vücut sıcaklıklarını koruma amaçlı üzerlerine battaniye sarılıyor. Yetkililer, vatandaşların sahipsiz yardıma muhtaç hayvanları belediyenin 444 4 028 nolu telefonuna bildirmelerini istediler.

Şehir merkezinde sahipsiz sokak köpekleri ekipler tarafından battaniye ile sarılırken, vatandaşların ihbarı doğrultusunda çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?