logo

reklam
08 Aralık 2016

GİRESUN BELEDİYESİ KAR MÜCADELESİNE HAZIR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, kış mevsiminin gelmesi nedeniyle karla mücadele koordinasyon kurulunu toplayarak, alınan tedbirleri gözden geçirdi.

Başkan Kerim Aksu, kış şartlarının rahat atlatılması ve vatandaşların en az seviyede etkilenmesi için tedbirler aldıklarını açıkladı. Belediye Başkanlık Makamında yapılan toplantıda Başkan Aksu, müdürlüklerin görüş ve önerilerini dinledi. Karla mücadele için her türlü tedbirin önceden planlandığına dikkat çeken Aksu şunları dile getirdi; “ İlgili müdür arkadaşlarımızla her türlü olası durumu değerlendirdik. Kar yağışının normal yaşamı en az şekilde etkilemesi ve vatandaşlarımızın karşılaşacakları sıkıntıları en az seviyede tutmaya çalışıyoruz. Karla mücadele koordinasyon kurulu olarak 16 JCB, 15 kamyon,2 loder, 2 grayder,1 dozer, 2 vidanjör, 2 itfaiye aracı, 2 4×4 arazi aracı, 225 personelin görev yapmasını kararlaştırdık. Ayrıca buzlanmaya karşı tuz ve sıvı buz çözücü temini sağlandı. Gerekli durumlarda araç kiralanması da kararlaştırıldı.”

Toplantıda,Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir, İftaiye Müdürü Tahsin Avcı, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Demir,Park ve Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu,Su Kanal İşleri Müdürü Ozan Faik Kılıç,Makine İkmal Müdürü Şerafettin Vurgu, Fen İşleri Makine Mühendisi Tahsin Kaya Özkeskin, Fen İşleri Arazi Şefi Süleyman Tuncay sorumlu olduğu alanla ilgili çalışmaları anlattılar.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, karla mücadele koordinasyon kurulunun gerek duyulduğu zamanlarda olağanüstü toplantıya çağrılacağını sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?