Aktüel

GİRESUN BELEDİYESİ FINDIK HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Giresun’da ilk kez Fındık Hasat Şenliği düzenledi. Giresun Belediyesi’nin organizasyonunda yapılan şenlik renkli görüntülere sahne oldu. Şenlik, Giresun Valisi Enver Ünlü Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, davetlilerin üreticilerle birlikte kemençe eşliğinde bahçeye girilmesiyle başladı.  Teyyaredüzü mahallesi Taflancık mevkinde düzenlenen etkinlikte, Giresun Valisi Enver Ünlü, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Ak Pari İl Başkanı Kenan Tatlı ve il protokolü, STK temsilcileri, davetliler üreticilerle birlikte kemençe ve yerel türküler eşliğinde bahçeye girerek fındık topladılar.
Beline sepet bağlayıp dal tutarak fındık toplayan başkan Şenlikoğlu, fındık hasatını ‘hayırlı olsun’ diye başlattı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şenlikoğlu, üreticilere bereketli, bol kazançlı bir yıl diledi ve “Fındıkta bu sene öncelikle güzel bir fiyatın verilmiş olması ve bu sene rekoltemizin de iyi olması nedeniyle üreticimizle şenlik havasında hasada başlayalım istedik” dedi.
Giresun Valisi Enver Ünlü ise, fındıkta verim artışı için yürütülen projelere değindi. Ünlü fındıkta çocuk işçiliğinin önlenmesine ilişkin çalşmaları da anlattı ve üreticilere bu yönde çağrıda bulundu.GİRESUN BELEDİYESİ FINDIK HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Yapılan açıklamaların ardından fındık hasadı yapılarak, kemençe eşliğinde horonlar oynandı ve hasat öncesinde ve sonrasındaki geleneksel ritüeller gerçekleştirildi.  Fındık konulu resim sergisi açıldı, fındık toplama yarışması düzenlendi ve konuklara pancar çorbası ve mısır ekmeği ikram edildi. Düzenlenen fındık toplama yarışmasında ise yarım saatte en fazla fındığı toplayarak dereceye giren Hülya Tozlu, Hatun Yeşiltaş, Pembe Tozlu, Yelda Tozlu’ya çeyrek altın hediye edildi.GİRESUN BELEDİYESİ FINDIK HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Etkinliğe bazı belediye meclis üyelerinin yanı sıra ayrıca; Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir