logo

reklam

GİRESUN BELEDİYESİ ÇÖP SORUNU ÇÖZÜYOR

Giresun Valiliği, Çavuşlu Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin Giresun İli Katı Sıvı Atık Birliği’ne  üye belediyelerin borçlarını ödememesi ve aktarma istasyonunun kurulmaması nedeniyle geciktiğini açıkladı.

26 Ekim 2015 tarihinden itibaren tesisin faaliyete geçeceğini duyuran Valilik,   “bu tarihten itibaren  ilimizde bugüne kadar  çöplerin döküldüğü deniz kenarı ve dere yataklarına çöp dökenler hakkında 139 bin lira para cezası uygulanacağını belirtti.  

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İlk etapta Tirebolu Aktarma İstasyonu faaliyete geçirilecek şekilde tüm hazırlıklar tamamlanmış, 2 adet Semi-Treyler  çöp nakli yapmak üzere Tirebolu Aktarma İstasyonuna intikali sağlanmıştır. Çavuşlu Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde ise tüm ünitelerin kontrolleri yapılmış, mevcut aksaklıklar giderilmiş, elektrik hattında ki mahkeme süreci Valiliğimizin sıkı takibiyle son noktaya getirilmiş, Tesisin faaliyete geçebilmesi için personel, akaryakıt vb. ihaleler tamamlanmıştır.

Valiliğimizin kararlı duruşu sonucu bölge halkının hassasiyeti dikkate alınarak bölge halkına verilen sözlerde yerine getirilerek tesisimiz hizmete girecektir. Bundan sonra ki aşamada katı atıkların kaynağında ayrıştırılması ve mevcut vahşi depolama alanlarının rehabilitasyonu gibi hususlar sıkı bir hassasiyetle yürütülecektir”.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?