logo

reklam
01 Ekim 2015

GİRESUN BELEDİYESİ ÇOCUKLARI DÜŞÜNÜYOR

CHP'li Giresun Belediyesi çocuk oyun parkı sayısını artırmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Kerim Aksu göreve geldiği 2009 yılında şehir genelinde park sayısının çok az olduğunu ve bu sayısı kendi dönemlerinde iki katına çıkarıldığını belirtti. Başkan Aksu, belediye çalışmalarının şehrin dört bir noktasında devam ettiğini ve imkanlar doğrultusunda da devam edeceğinin altını çizdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Gedikkaya Mahallesi Romancı Güzide Sokak’ta yeni park çalışması başlattıklarını söyleyen Aksu, çalışmalar hakkında bazı bilgiler verdi, Başkan Aksu; “Elimizdeki imkânları en iyi şekilde değerlendirerek şehrimize hizmet ediyoruz. Alt ve üst yapı çalışmalarına büyük önem verirken bunun yanı sıra çocuklarımızı ve gençlerimizi unutmuyor, onların oynayacağı, bolca vakit geçirebilecekleri yeni oyun alanları inşa ediyoruz. Romancı Güzide Sokak’ta çocuk oyun parkı çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 500 metre kare alan üzerine kurulacak parkta oyun grupları, spor aletleri, kamelya, oturma bankları ve yeşil alan yapılacak. 6 yılda 27 olan park sayısını yaklaşık 70’e çıkardık. Bu parkımızdan sonra 6 adet daha yeni park yapımını planlıyoruz. Giresun daha yeşil, daha yaşanabilir olacak “ şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?
#

GİRESUN BELEDİYESİ ÇOCUKLARI DÜŞÜNÜYOR” için 1 yorum

  1. Polat : diyor ki:

    Belediyenin balıkçılara da müdahale etmesi lazım.Suları kaldırımlara döküyor bazıları.Etrafa kötü kokular yayılıyor.Gereğinin yapılmasını istiyoruz.