Giresun

GİRESUN BELEDİYESİ BÜTÇESİ 100 MİLYON…

 

Giresun Belediyesi Kasım ayı 3. Meclis Toplantısı yapıldı. 2014 yılı bütçe planının değerlendirildiği toplantıda kararlar görüşülerek karara bağlandı. 

“BÜTÇE 100.000.000 TL”
Toplantıda bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Yaptığımız sistemli çalışmalar ve tasarruf planlarımız ile belediye bütçesine önemli katkılar sağlamamızın yanı sıra bütçemizi de 100 milyon liraya çıkardık. 5 yıldır sürekli büyüyoruz. Belediyeyi devraldığımızda bütçenin borçlara oranı bizden önce yüzde 60’ların üzerindeyken şuan yüzde 40’lar civarında. 20 milyonun üzerinde borcu olan, 35 milyon bütçeli bir belediyeyi devralmamıza rağmen bütçemizi bu rakama yükselttik. Daha çok bütçe demek, daha fazla hizmet demek. Ürettiğimiz hizmetler de ortada. Önümüzdeki süreçte de hizmetlerimiz artarak devam edecek. Yeni bütçemiz şehrimize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

“SU MÜJDESİ”
Başkan Aksu ayrıca 4,5 yıldır enflasyon ve elektrik giderlerine nazaran kademeli indirim uyguladıklarını belirterek, 2014 yılında suya herhangi bir zam uygulanmayacağının da müjdesini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir