Sağlık

GİRESUN BELEDİYESİ ATIK YAĞ TOPLUYOR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu evlerde bitkisel atık yağların toplanması konusunda çalışma başlattıklarını belirtti. 

Mahalle muhtarlıkları, siteler, belediye binaları, atık yağların geri dönüşümü için toplama bidonları bırakıldığını ifade eden Aksu, vatandaşların belirlenen noktalara atık yağlarını teslim edebileceklerini belirtti.

Atık yağların üretiminden bertarafına kadar, çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesinin, su ve toprak kirliliğinin önlenmesi amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini dile getiren Aksu, "Konutlardan kızartmalık bitkisel atık yağların toplanması konusunda Bitkisel atık yağ geri kazanım firması Kolza Biodizel ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. İle belediyemiz protokol yaptı. Yetkililer bu konu ile ilgili halkımıza bilgi vermeye başladı. Ben bu konuda duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

2013 yılında 98 işyeri, kurum ve kuruluşların, toplayıcı çevre lisanslı firmalarla protokol yapmaları sağlandığını da ifade eden Aksu, muhtarlıklara atık yağ getiren vatandaşlara bulaşık deterjanı, sabun, mutfak önlüğü, bulaşık süngeri gibi ürünlerin hediye edileceğini de sözlerine ekledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir