Giresun

GİRESUN BELEDİYESİ 106 MİLYON 667 BİN LİRA HARCADI

Giresun Belediye Meclisi 2015 yılı için belediyenin gerçekleşen bütçesini görüşülerek oyladı. Buna göre Giresun Belediyesi’nin 2015 bütçesinin 106 milyon 667 bin Lira olarak gerçekleşti.

Başkan Kerim Aksu, Giresun Belediyesi’nin ekonomisi iyi olan örnek belediyelerden olduğuna dikkat çekerek, “Giresun Belediyesi’nin şu an İller Bankası’ndan onaylanmış 80 milyon Lirası bulunuyor. 2015 yılında 50 milyon Lira kredimiz vardı. Bunları kullanmadık. Belediyelerin durumu incelendiğinde Giresun Belediyesi’nin örnek bütçeye sahip olduğu görülecektir. Bütçenin % 30’undan fazlası yatırımlara gitmiştir. Biz yollarda düzenleme yaptığımızda üst bölüm görünüyor. Oysa yapılan düzenlemede içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon hatlarını da yeniliyoruz. Altyapıya daha fazla harcama yapılıyor. Bu raporda, denetimde emeği geçenlere teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.

Yapılan oylama ile 2015 yılı Bütçe ve Plan Komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye meclisi gündeminde bulunan İmar Komisyonu tarafından hazırlanan 14 maddeyi karara bağladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir