GiresunManşet Üstü

GİRESUN BELEDİYE MECLİSİ’NDE ‘BORÇ’ TARTIŞMASI

Giresun Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ilk toplantısı dün Başkan Vekili Hayati Tökez başkanlığında yapıldı. Ancak 20’ye yakın gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı, konuşma ve itiraz olmayınca rekor bir hızla tamamlanarak, 23 dakikada sona erdi.

Toplantıya katılım da azdı. Seçim sürecine girildiğini gösterircesine  üyelerin çoğu toplantıya gelmezken,  12 CHP ve 6 AKP’li üye hazır bulundu.

Toplantının  sonunda belediyenin borçlarıyla ilgili üyeler arasında ilginç diyaloglar yaşandı.  AKP’li üye Fahri Uzun, yaptığı gündem dışı konuşmada, “Giresun Belediyesi’nin 60 milyon borcu olduğunu biliyoruz. Zor durumdan kurtulmak için Başkanın da özel bir bankadan 10 milyon kredi aldığı söyleniyor. Duyumlarımız var. Bu konuda bir açıklama bekliyoruz” dedi.
Başkan Vekili Hayati Tökez ise; “Böyle bir borçlanma olsa siz denetleme kurulu üyesisiniz, bilirsiniz zaten” demesi üzerine, Uzun “2014 yılı ile ilgili o daha gelmedi” dedi.

CHP’li üye Orhan Kurt da “bu meclis Başkana böyle bir yetki verdi. Borçlanabilir, kredi kullanabilir” diye söze karıştı.

Ömer Cinel “yani olabilir de olmayabilir de.Buna Başkan karar verir” dedi.

Fahri Uzun’un ısrarla  “Biz parayı nasıl kullandığını merak etmiyoruz. Sonuçta belediyenin kasasına girecek. Sadece böyle bir kredi kullanıldı mı bunu bilmek istiyoruz” ifadesini kullanınca Tökez, "bu konuda takdir Başkanındır " diye konuştu.    
Konuşmalardan sonra Uzun’un önergesinin bir dahaki toplantıda görüşülmesine karar verildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir