GiresunManşet Üstü

GİRESUN BAYRAĞINA SAHİP ÇIKIYOR

Ellerinde Türk bayrakları ile alanda toplanan TES üyeleri ile vatandaşlar, Diyarbakır Lice'de 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda Türk bayrağının indirilmesini protesto ettiler.

 

 

DSC_8883

 

Türk Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya burada yaptığı konuşmada, "Bugüne kadar terörle müzakere edilmeyeceği, mücadele edileceği uyarılarımızın hükümet tarafından dikkate alınmaması sonucundaPKK'lı teröristler Diyarbakır 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'nda asılı bulunan Türk bayrağını indirmişlerdir" dedi.

TBMM'yi göreve çağıran Çetinkaya,şunları söyledi: "Bu durum, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldığını belirten AKP’nin iktidara geldiği dönemlerde dile getirdiği “sindire sindire” kabul ettirme stratejisinin,  terör örgütüne karşı mağlubiyeti kabul ettirme aşamasıdır. Kutsal Türk bayrağını dahi seçim malzemesi yaparak milli değerlerimiz üzerinden siyasi rant elde etme peşinde koşan AKP iktidarı, bugün bayrağımızın yerlere atılmasının tek müsebbibidir. Bugün gördük ki bayrak, reklam filmleriyle değil; kararlılıkla, sarsılmaz bir iradeyle korunuyor.  Bugün gördük ki, bayrağı yükseklerde tutmak için söz vermek değil can vermek gerekiyor.

Devletin bayrağı; azdırılan, semirtilen, şımartılan, sırtı sıvazlanan terörist çapulcuların ayaklanma provası ile vatanı korumakla görevli askeri birliğe girilerek indirilmiştir. Askeri gözetleme kulesi darmadağın edilmiştir. Açılım sürecinde gelinen noktada tek bir silahlı kuvvetler mensubu bu menfur saldırıya cevap verememiştir. Teröristler askeri birliğimizden zafer işaretleri ile inlerine dönerken, milletimizin yüreğine kan damlamıştır. Gelinen durumun şerefi Başbakan’a, bakanlarına, hükümetin ve iktidar partisinin tüm yöneticilerine, Genel Kurmay Başkanı’na, açılım düzeni içinde yer alan başta malum sendikacılara, olan biteni görmezden gelenlere aittir. Rengini sayısız şehidimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımıza yapılan bu saldırıyı lanetliyor, bu rezalete seyirci kalan tüm kişi, kurum ve kuruluşları kınıyorum. Bu olay bir defa daha göstermiştir ki terörle müzakere etmek terörü durdurmamakta, aksine teröristleri daha da şımartmaktadır.

DSC_8886

 

TBMM ni ve hükümeti derhal göreve çağırıyoruz. TBMM’de olay ele alınmalı, olayı araştırmak üzere araştırma komisyonu kurulmalı, gerekli soruşturmalar yapılarak sorumlular en ağır biçimde cezalandırılmalıdır. Bu bayrağı kimse sahipsiz zannetmesin. Bu bayrağın sahibi vardır. Bu bayrak için gerekirse milyonlarca daha can verilecek ama bu bayrak indirilemeyecektir. Hiç kimse Türk milletinin sabrını korkaklık olarak görmesin, Türk milleti kimseden korkmaz. Bayrak konusunda hoşgörü göstermeyiz. Bugün verdiğimiz mesajı ülke ve ülke dışında herkes almalıdır"
Arif Çetinkaya,açıklamasında, "Devletin bayrağı; azdırılan, semirtilen, şımartılan, sırtı sıvazlanan terörist çapulcuların ayaklanma provası ile vatanı korumakla görevli askeri birliğe girilerek indirilmiştir. Askeri gözetleme kulesi darmadağın edilmiştir. Açılım sürecinde gelinen noktada tek bir silahlı kuvvetler mensubu bu menfur saldırıya cevap verememiştir. Teröristler askeri birliğimizden zafer işaretleri ile inlerine dönerken, milletimizin yüreğine kan damlamıştır. Gelinen durumun şerefi Başbakan’a, bakanlarına, hükümetin ve iktidar partisinin tüm yöneticilerine, Genel Kurmay Başkanı’na, açılım düzeni içinde yer alan başta malum sendikacılara, olan biteni görmezden gelenlere aittir. Rengini sayısız şehidimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımıza yapılan bu saldırıyı lanetliyor, bu rezalete seyirci kalan tüm kişi, kurum ve kuruluşları kınıyorum" dedi. 

Basın açıklamasının ardından kınama eylemi, bayrak şiiri ve İstiklal Marşı okunmasının ardından olaysız sona erdi.

Mtinge, bazı sendika temsilcileri, ülkü ocakları üyeleri, MHP Giresun İl Başkanı Orhan Erzurum ve vatandaşlar da katılarak destek verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir