Giresun

Giresun Atatürk meydanında İmamoğlu izdihamı (Görüntülü Haber)

Haber: Ufuk Kekül

Piraziz’deki programlarının ardından Giresun’a  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını kıldığı Hacı Miktat Camii’si çıkışında coşkulu bir kalabalık arasından güçlükle yürüyerek Atatürk meydanına ulaştı.

Meydanı dolduran vatandaşlar, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulunurken, ellerindeki Türk bayraklarıyla görsel şölen yaşattı. Torun ve İmamoğlu’na, Giresun’da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül eşlik eşlik etti. Altılı masa partilerinin Giresun il başkanlarının da destek verdiği İmamoğlu, meydanda bir konuşma yaptı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin, YSK tarafından İBB Başkanlığı yönünden iptal edilme sürecini hatırlatan İmamoğlu, “6 Mayıs’tan sonra seçimi iptal ettiler de buraya geldim ya; bu meydana. Buradaki meydanda güzel Karadenizlilerin onlara tepkisini hemen unuttular. Yüz binlerce insan, beni bir günde Trabzon’dan Giresun’a, Giresun. Ordu’yu ağırladılar; bir günde. 20 noktada önümüzü kestiler. Bize, demokrasi ve hukuk adına destek oldular. Ne oldu? İstanbul’da 806 bin kez tokat yediler. Ama bugün hala başka başka işlerle uğraşıyorlar. 3 oydan birini hukuksuz kabul edip, seçimi iptal ettiler. Şimdi de uydurma davalarla, uydurma soruşturmalarla milletimizin iradesini yok saymaya gayret ediyorlar. Allah aşkına soruyorum size: Şu dağlara, şu tepelere bakın. Şu güzel Giresun’un, o sarp kayalıklarına bakın. Buranın çocuğu ben, yılgınlık yapar mıyım? Bunlara pes eder miyim ben? Etmem, etmeyeceğim. Sizin gücünüz arkamızda olacak. Ve bunlara asla pes etmeyeceğiz. Ülkemizde Cumhuriyet’i, demokrasiyle, adaletle güçlü kılarak, şu pırıl pırıl gençlerimize çok güzel bir gelecek hazırlayacağız. Türkiye’miz adına Altılı Masa, Türkiye’de ilk kez farklı görüşleri bir araya toparlayıp, gerçekten güzel bir geleceği inşa etme konusunda kararlı bir çalışma içerisindeler. Biz, bu çalışmanın neferi olacağız. Memleketi ayağa kaldıracağız. Coşkuyla sandıklara gideceğiz. Coşkuyla sandıklarda bu iktidara, bugünün iktidarına ‘Senin pilin doldu, süreç bitti, miladın doldu, hadi güle güle’ diyeceğiz onlara. Hadi güle güle. Hadi güle güle” şeklinde konuştu.

“AT DA BİZİM ÜSKÜDAR’DA BİZİM ARTIK”

İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Yahu arkadaş, at da bizim Üsküdar’da bizim artık. Sizlerle beraber olmak çok güzel. Sizinle coşkuyla kucaklaşmak, dünyanın en güzel şeyi. Sizin enerjiniz, duanız, benim en çok ihtiyaç duyduğum duygu, beklenti. Lütfen bizi dualarınızdan esirgemeyin. Oradan buraya güzel hanımefendilerle, ablalarla, teyzelerle kucaklaştık, konuştuk. Ben, başta hanımefendilerin dualarını, güzel duygularını istiyorum. Beyefendilerin o güçlü yüreklerini yanımızda istiyoruz. Bu şehrin ve bu ülkenin cıvıl cıvıl gençlerinin enerjilerini yanımızda istiyoruz. Ve mutlaka başaracağız. Karalamaya çalışıyorlar. Bizi baskı altında tutmaya, bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Daha bugün sabahın köründe, uydurma kararlarla, İstanbul’da, Ataşehir ilçesinde milleti evinden baskınla alıyorlar. Bakın bunların hiçbirisi bize sökmez. Karar verdik: Cumhuriyet’in yüzüncü yılı çok güzel olacak. Çok güzel olacak. Karar verdik: Cumhuriyet’in ikinci yüzyılı da çok güzel olacak. Hep beraber başaracağız. Asla vazgeçmeyeceğiz. Hak, hukuk ve adalet için çok çalışmaya söz veriyor muyuz? (‘Evet’ sesleri.) Harika. Bir söz daha istiyorum sizden: Her şey çok güzel olacak”

Ekrem İmamoğlu daha sonra araç konvoyu eşliğinde Giresun’dan ayıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir