GiresunManşet Üstü

GİRESUN ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLADI

4.Giresun Alışveriş Günleri başladı.  Bu nedenle Gazi Caddesi girişinde düzenlenen törene Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

 4 gün sürecek etkinliğe il ve ilçelerde bulunan 100 dolayında firma %30’lara varan indirimler yaparak katılıyor.

Alışveriş Günleri’nin açılış töreninde konuşan TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 100 dolayında firmanın katılımıyla gerçekleşen alışveriş günleri, toplum ve iş dünyasının aynı anda kazanmasını sağlamak amacı ile düzenleniyor. Etkinlik sayesinde hem halkımız kampanyaya katılım sağlamış olan firmalardan indirimli alışveriş yapma imkanı bulacak hem de şehirde sosyal ve ekonomik anlamda bir katma değer yaratılmış olacak" dedi.

Ulusal mağazaların ile katkısının olmamasını eleştiren Çakırmelikoğlu, “yerel esnafımızın ilimize sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda daha fazla katkı sağlayabilmeleri için ekonomik olarak büyümeye ihtiyaçları var. Halkın esnafına vereceği değer çok önemlidir” diye konuştu.

Vali Hasan Karahan ise GTSO yetkililerine etkinlik için teşekkür ederek, "Güzel bir gelenek başlamış. Kendi esnafımızın desteklenmesi önemli. Biz de bunu destekliyoruz" diye konuştu.DSC_1613

Belediye Başkanı Kerim Aksu’da, Alışveriş günlerinin Giresun’a hareketlilik getireceğini belirterek hayırlı olmasını diledi.

Aksu da Gazi Caddesi’ni trafiğe kapatmakla esnafa katkı sağladıklarını belirterek, “bugün sanki bu caddenin açılışını da yapıyor gibi olacağız” dedi.

Vali Hasan Karahan, ise şunları söyledi: “Ticaret, önerilen bir meslek dalı. Ancak güvenilir, müşterisinin hakkını koruyan helal kazanç peşinde olan tacirlik övülendir. Giresunlu esnafımızın da bu anlayış içerisinde olduğunu biliyorum. Bu şekilde elde edilen kazanç bereketli oluyor. Bunu da çevremizde her zaman görüyoruz. Ben bol bereketli alışverişler diliyorum. 

Almadan vermek Allah’a mahsus. Alacağız, vereceğiz.  Dünya hayatı böyle devam ediyor. Arkadaşlar güzel bir gelenek başlatmışlar. Bizde bunu destekliyoruz. Öncelikle yerli üreticimizi, yerli esnafımızı tercih etmek o ilin kalkınması için birinci şarttır. Bu konuda da Giresunlu hemşerilerimizi duyarlılığa davet ediyorum. Hayırlı olsun teşekkür ederim.”

DSC_1618

Açılışa;  Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, CHP il Başkanı Eşref Karaibrahim, MHP İl Başkanı Ozan Köymen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Kara, AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can ile çok sayıda davetli katıldı.  

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Vali Karahan ve diğer katılımcılar, caddeyi yürüyerek esnafa’ bol kazanç’ dilediler.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, yürüyüşte, Ak Parti il Başkanı Hasan Aydın’a “caddeye karşı çıkanlarla yürümek güzel oluyor” diye laf attı. Aydın ise, “ben caddeyi hiç eleştirmedim ki” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir