AktüelGiresun

GİRESUN ADASI’NDAN KIYIYA YÜZDÜLER

Karadeniz'de ilk kez yapılan Açık Su Yüzme Yarışları'nda sporcular, Giresun Adası'ndan Çerkez mevkiine kadar yaklaşık 2 bin 200 metrelik parkurda kulaç attı.

 

 

 

 

 

2016-446-2

Giresun Valiliği, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Türkiye Yüzme Federasyonu ve Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Giresun Açık Su Yüzme yarışmasına 224 yüzücü katıldı. Sporcular kategorisinde 15-18 yaş erkeklerde Erinç Usta, kızlarda Zeynep İlhan Karaibrahim, 19-25 erkeklerde Emre Öztürk, kızlarda ise İlkyaz Yasal birinciliği kazandı.

Masterler kategorisinde de, 26-35 yaş erkeklerde Celal Altuntaş, kızlarda İmren Uyar, 36-50 yaş erkeklerde Osman Akkuş, kızlarda Nilüfer Duman, 51-60 yaş erkeklerde Menderes Eskibıçak, kızlarda Monica Schwazbauer, 61 yaş üstü erkeklerde Cem Yurtbay, kızlarda Nazan Göğen birinci oldu. Yarışmayı tamamlayan 86 yaşındaki Levent Aksüt ise herkesin ilgi odağı oldu.

Ödül töreninde konuşan Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun'da bir ilk yaşandığını vurguladı, "Giresun ve ada bizim için bir hazine. Bunun kıymetini yeni yeni anlıyoruz. Nimetlerinden yavaş yavaş faydalanıyoruz. Bu yarışmada bir parçasıydı. Bu güzellikleri yaşatanlara teşekkür ediyoruz" dedi.

Dereceye girenlere ödülleri Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ve Vali Yardımcısı Cahit Karatepe ile Recep Uzal tarafından verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir