logo

reklam
13 Ağustos 2017

GİRESUN 26 EVLERDE KOMŞULUK GECESİ DÜZENLENDİ

Giresun’un 26 Evler Mahallesi halkı, kentleşmeyle birlikte unutulmaya yüz tutmuş komşuluk kültürünü, her yıl mahalle sokağında düzenledikleri etkinlikle yaşatıyor. 

Bu yıl 5’incisi düzenlenen 26 Evler Komşuluk Birlik ve Dostluk Gecesi, yağmura rağmen yine yoğun bir katılımla gerçekleşti. Mahalledeki bir sokakta düzenlenen geceye, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katılarak bir konuşma yaptı. Geceyi düzenleyenleri kutlayarak teşekkür eden Bektaşoğlu, “her zamankinden daha çok birlik, beraberliğe ihtiyacımız olan bu günlerden geçerken, sizlerin Giresun’dan bütün Türkiye’ye komşuluğunuzla örnek olmanız ve mesaj vermeniz çok anlamlı.  Biz komşuluğumuzu ve bu kültürün gereklerini yerine getirdikçe, bizi ne IŞİD ne PKK, ne de FETÖ denilen hainler yenebilir. Biz yedi düvele meydan okuduk. Üç kuruşluk hainlere mi yenileceğiz.?  Türkiye’de sizin gibi insanlar oldukça ve çoğaldıkça, bu cumhuriyeti teslim etmeyeceğiz.” dedi.

Tertip komitesi adına amaçlarını açıklayan Tuğba Koçalioğlu, organizasyonu Olcay Aksu,Olcay Ekmekçi, Osman Göçmen, İlhan Poyraz, Murat Akyol’la birlikte gerçekleştirdiklerini , Saim Sarımehmetoğlu ve Ali Kırkoç’un da katkıda bulunduklarını söyledi. Her yıl etkinliklerine katılan Milletvekili Bektaşoğlu’na teşekkür eden Koçalioğlu, “amacımız, bizim en önemli kültürümüz komşuluk bilincini gelecek kuşaklara aktarmak. Birlik beraberlik ve dayanışma duygusu şekikde artar. Komşuluk var oldukça iyi bir mahalleli ve iyi bir yurttaş olunur” dedi. 

Gazeteci Fırat Akyol’un sunuculuğunu yaptığı gece, mahallede yaşayan kadınlarının hazırladığı ikramlarla sürerken, yöresel sanatçılar Ayşe Karaçam ve Abdullah Menteşe de konser verdi.Komşuluk Birlik ve Dostluk Gecesi, çeşitli etkinliklerle sona erdi

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?