logo

reklam
13 Aralık 2016

GEMİLERÇEKEĞİ GENÇLİK MERKEZİ BİTİRİLİYOR

İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden Gemilerçekeği Gençlik Merkezi bitiriliyor. Bitirildiğinde Giresun da yeni bir sosyal donatı merkezi daha kazandırılmış olacak. Karadeniz Sahil Yolu kenarında bulunan dolgu alanında yapımı İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Gençlik Merkezinde çalışmaların bu hızla devam ederse en kısa sürede hizmete girerek Giresun’a çok önemli bir hizmet daha kavuşturulmuş olacak.
Haziran 2015 tarihinde yer teslimi ile yapımına başlanan merkezde, Zemin çalışmaları, futbol sahası, tribünler ve soyunma odalarının yapımı tamamlandı. 18 Bin 500m2 alan üzerine inşa edilecek Gençlik Merkezinde 600 kişilik tribün, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, soyunma odaları, 8 adet kameriye, yürüyüş parkuru, çocuk oyun parkı, spor aletleri ve spor alanı yer alacak.
Amatör spor kulüplerinin ve halkın kullanımına sunulacak olan merkezin, tamamlandığında gençlerin sportif aktivitelerini yapabileceği, boş zamanlarını değerlendirebileceği, çok kapsamlı bir merkeze kavuşacak. Gerek Giresunlular ve gerekse yöre sakinleri mahallelerine böyle çok amaçlı tesisin gelmesinden son derece memnun olduklarını belertirken, bu hizmetin gelmesinde emeği olan herkese İl Genel Meclis Başkanlığına İl Özel İdaresine çok teşekkür ediyoruz dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?