Giresun

GELDİ: GİRESUN’DA %64 OY ALACAĞIZ

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ve İl Başkanı Hasan Aydın ve parti yöneticileri, Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek,Başkan Bekir Bayram ve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine başarılar dilediler.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milletvekili Geldi, Cumhurbaşkanı seçiminde Giresun’da %64 oy oranına ulaşacaklarını iddia etti. Geldi,  aldıkları sonuçla ilk turda Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olacağını belirterek,  “Daha önce yapılan referandumda cumhurbaşkanını halk seçmesin diye propaganda yapanlar bugün çatı adayı formülüyle halkın karşısına çıkmaya çalışıyorlar. Bırakın cumhurbaşkanı adayı ile ülkeyi yönetmeyi, muhalefet olarak ta bu ülkede görevini yerine getiremiyorlar. Halkımız bütün bunları çok iyi görüyor ve biliyor. Bu nedenle halkımız ilk turda yüzde 60’ın üzerinde bir oyla Türkiye’yi daha ilerilere götürecek Cumhurbaşkanını seçecektir” dedi.

DSC_9483

Milletvekili Geldi, AK Parti’de il başkanı sorunu olmadığına dikkat çekerek, Giresun İl Başkanı Hasan Aydın’ın görevden alınacağı iddialarını da yalanladı.

Geldi; “Giresun İl teşkilatımız belediyeyi kaybetmesine rağmen oyunu artıran ilk beş ilin içerisinde yer almaktadır. Seçimi kazanmak adına her şey yapılmıştır. Oy oranı artırılmıştır fakat seçim alınamamıştır. Görüldüğü gibi İl Genel Meclisi’nde üstün bir başarı sağlanmıştır. Bütün bunlar değerlendirildiğinde İl Başkanlığında görev değişikliği gibi bir durum gündemimizde yoktur ve gelmemiştir. Hatta İl Başkanımıza kendi yönetiminde revizyona gitme yetkisi verilmiştir. Fakat İl Başkanlığımız revizyona gerek görmemiştir” diye konuştu.
Mehmet Geldi, Kümbet Yaylası'nda vatandaşa ait arazilerin mera ilan edierek ellerinden alınması  ilgili sorunu takip ettiklerini belirterek, uygulamanın yasalardan kaynaklandığını öne sürdü. Geldi, vatandaşlara 'yargıya başvurmaları' çağrısı yaptı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir