logo

reklam
01 Haziran 2017

GEDİKKAYA’NIN GEDİĞİNE YOL ÇIKTI

Giresun Belediyesi tarafından 5 ay önce başlatılan Gedikkaya Projesi’nin yol açma çalışmalarında sona gelindi. 

 600 metre uzunluğundaki yol Gedikkaya'nın zirvesine ulaştı.  açma çalışmasında sona gelindi. Projeye göre daha sonra bu alanda yürüyüş yolları, kır kahvesi, oturma alanları, seyir terasları gibi çalışmaların yapımına geçilecek. Çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlanmasının ardından Gedikkaya Projesi tamamlanmış olacak.

Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak ile Plan ve Proje Müdürü Selim Özgürel’le  inşaat alanına giden Belediye Başkanı Kerim Aksu, "bundan sonraki sürecimiz, buradaki yapılacak olan seyir teraslarının ihalelerini yapmak olacak. Projeyi yaklaşık altı ile sekiz ay gibi bir sürede bitirmeyi planlıyoruz. Bunlar dışında yürüyüş yolları, manzara tepeleri gibi çalışmalar devam edecek. Gedikkaya’nın Giresun’u en güzel gösteren nokta olduğunu biliyoruz. Yapılan bu çalışmaların ciddi bir maliyeti var. Yollar ve seyir terasları maliyeti ile yaklaşık beş milyonu bulacak"dedi. 

Kerim Aksu " Artık Gedikkaya’ya sahilden bakmak değil, Gedikkaya’dan da sahile bakma imkanını vatandaşlarımıza sağlamış olacağız" ifadesini kullandı.

Aksu'nun verdiği bilgiye göre, Gedikkaya'ya teleferikle de ulaşma imkanı olacak ve ayrıca bir de yamaç paraşüt istasyonu kurulacak. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?