Giresun

GEDİKKAYA PROJESİ…

HERKES KONUŞTU, O YAPACAK…GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU, GEDİKKAYAYI TURİZME KAZANDIRMA PROJESİNİ TANITTI 

Giresun Belediyesi Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) hibe desteği ile hayata geçecek olan Gedikkaya Projesi’ni Belediye Başkanı Kerim Aksu bugün basına tanıttı.

DSC_3300Başkan Aksu, proje panosunun önünde şu bilgileri verdi:  ”Giresun’da hep konuşulan ama hiç hayata geçmemiş bir projeyi başlattık. Giresun’un güzelliği karşısında Gedikkaya’nın ağzı açık kaldı denir halk tabiri ile ama Gedikkaya’yı bilen yok. Gedikkaya’ya Giresun’un yüzde biri bile gelmemiştir. Böyle bir değerin, böyle bir mirasın uzaktan bakılarak değil içinde yaşanmasını istiyoruz. 2 yıl süren proje çalışm

ası sonrası DOKA’dan aldığımız 463 Bin TL hibe ile birlikte bir bölümünü belediyemizin karşılayacağı bu projeyi gerçekleştireceğiz. Artık insanlarımız Gedikkaya ya uzaktan bakmayacak. Burada 2 adet Restaurant, 4 adet seyir terası, 468 basamaklı yürüyüş yolu ve oturma alanları olacak. Bir ay içerisinde projenin başlamasını planlıyoruz” 

Keirm Aksu; "Gedikkaya'yı Turizme Kazandırma Projesi, Giresun’da konuşulup uygulanmayan bir projeydi. İnşallah biz uygulayacağız. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir