logo

reklam
11 Mayıs 2013

GBŞT & KONUKLAR VE TİYATRO GÜNLERİ ve İLKLER

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu 19.Uluslarası Tiyatro Günlerine katılan sanatçılar ayrı bir renk kattılar.

Uluslararası Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri dolayısıyla ünlü oyuncular İskender Altın, Sarp Levendoğlu, Güven Kıraç ve Gökhan Kıraç Giresun'a geldiler.

 

İskender Altın yürüyüş dersi verdi. Yürüyüşün çok önemli olduğundan bahsetti.

Ayla Algan ise tiyatro çeşitlerinden bahsetti. Ayla Hocamızla konuşmak demek ders almak demek. Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi okuma salonunda Belediye şehir tiyatrosu oyuncuları ve gelen misafirler ile söyleşi yapıp, sohbet eden Ayla Algan sanat, sanatçı, tiyatro ve sinemayı anlatırken, kendi hayatından da örnekler verdi ve tiyatro ile sinemaya her zaman değer verdiğini belirtti.

 

 

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesinde gerçekleşen söyleşiye katılan konuklar tiyatroyla ve sinema dünyasıyla nasıl tanıştıklarını anlattılar. Tiyatronun bir tutku olduğundan bahseden ünlüler gelen misafirler ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunurken söyleşi soru cevap şeklinde devam etti.

Gelen konuklara Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan başta olmak üzere Tiyatro Şefi Ayşegül Yenal ve tiyatro oyuncuları gün boyu eşlik ettiler.

Yapılan söyleşinin ardından Giresun'a geldiklerinden dolayı mutluluk duyduklarını belirten konuklar “Bizlerin Giresun'a gelmesinde en büyük etki Doğan Turan abimiz olmuştur. Bizim dostluğumuz çok eskilere dayanmaktadır. Burada böyle güzel bir tiyatro şenliği var. Bizde bu şenliğe eşlik ettiğimizden dolayı çok memnun olduk. Başta Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu yöneticileri ve oyuncuları olmak üzere, Giresun halkı bizleri çok iyi karşıladılar. Herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.

İlk kez konuklarımızı ağırladık, tiyatroya emek verenleri ağırlamak hele “Ayla Algané hocamızı ağırlamak. Ayla Algan’ın Hocamız Doğan Turan’ın hocası olduğunu biliyor muydunuz? Bir ilki daha yaşamak zorunda kaldık bunu da sizlerle paylaşmak istiyorum. “7 Mayısta festivaldeki oyunumu oynadıktan sonra koşarak Çotanak İlkokuluna giderek Aretias ‘daki rolümü oynayıp selam verdikten sonra koşar adımlarla Vahit Sütlaş’a dönüp selama çıktım.Ve Ayla Hocamla aynı sahneyi paylaştım.”

Tiyatro Günleri, festivaller billboardlara asılı olduğu halde basının haberi olmuyor. Ben görevimi yaptığıma inanıyorum.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...