AktüelGiresun

GAZİ CADDESİ YAYALAŞTIRILMALI

Atatürk Meydanı ile oluşturulan şehir estetiğinin araçsız, yayalaştırılmış Gazi caddesiyle yeni bir sürece girdiğini ifade eden turizmciler yayalaştırılan caddelerin ekonomiye katkı sağladığını ifade ettiler.

 Giresun Turizm  ve Tanıtma Derneği, Gazi Caddesi’nin yayalaştırılması projesini doğru bulduklarını açıkladı. Dernek Başkanı Fırat Sipahioğlu , yaptığı yazılı açıklamada, caddenin trafiğe kapatılmasının turizm açısından doğru bir karar olduğunu belirterek,  “Meydanlar, parklar rekreasyon alanları kenti tamamlayan ve insan yaşamına değer katan yerlerdir” dedi.

Sipahioğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “ Yayalaştırmanın dünyada kabul gören temel nedeni insan trafiğinin araç trafiğinden daha yoğun bir hale gelmesidir. Bu noktada kentler insanlar için belli değişimlere uğramak zorundadır. Yayalaştırılan caddelerde ekonominin ve alışveriş kültürünün hızla geliştiği dünyada kabul görmüş bir gerçektir”

Gazi caddesinin yayalaştırılmasıyla halka ve engelli vatandaşlara ferah bir yaşam alanı sunduğu için Giresun Belediyesine ve Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya teşekkür eder dernek başkanı, caddeye turizm enformasyon bürosu da kurulması gerektiğini ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir