Giresun

GAZİ BİNBAŞI FATİH KÖSEOĞLU’NA YAPILANLAR REVA MI?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, görevden atılan Jandarma Binbaşı  Gazi Fatih Altunköseoğlu’nun durumunu ‘hukuk ihlaline örnek’ olarak TBMM’ye taşıdı.

 Bektaşoğlu,TBMM’nin son gün oturumunda yaptığı konuşmada “bu örgütün devlet içindeki yapılanmasına yönelik bizim de destek olduğumuz ve katkı verdiğimiz bir mücadele sürüyor.  Bütün uygulamaların hukuk düzeni içinde yapılmasını istiyor, takip ediyor ve gözlemliyoruz.

Bu süreçte mağdur olduğuna inandığımız delilsiz,mesnetsiz, bilgi ve belgesiz olarak suçlanan kişilerle ve yakınlarıyla ilgileniyor, ilgili kurumlara yönlendiriyoruz” dedi.

Bektaşoğlu, TBMM’deki konuşmasında; başarılı bir asker olan  Altunköseoğlu’nun  çeşitli birliklerde görev yaptıktan sonra 2014 yılında Mardin’de sözde PKK şehitliğine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada, el yapımı bombanın patlamasıyla yaralandığını ve ardından rapor verilmesiyle harp malulü gazi olarak Jandarma Personel Temin İkmal Komutanlığı’nda görevine devam ettiğini anlattı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden atılan  Binbaşı’nın kendisine yazdığı mektupta, ordudan kanıtsız, bilgi ve belgesiz olarak ‘FETÖ’cü diye atıldığını anlatan Bektaşoğlu, “halbuki kendisi görev süresince bu örgüte karşı yürütülen mücadelede yer aldığını, pek çok örgüt elemanın ordudan atılmasını sağladığını iddia etmekte, komutanlarını tanık olarak da göstermektedir. Suçsuz yere bir gazinin ekmeğinden aşından edilmemesi gerekir” dedi.

Bektaşoğlu, Başbakan’a ve ilgili bakana konu üzerinde hassasiyetle durulması ve gazinin yeniden göreve döndürülmesi çağrısı yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir