GiresunManşet Üstü

FKB’DE YARGILANAN YÖNETİCİLER KİM?

TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sunan Karaahmetoğlu Fiskobirlik ve bağlı iştiraklerini zarar uğratmaktan dava açılan kişiler oldu mu, olduysa bu kişiler hangi görevleri yürütmüştür dedi.
Selahattin Karaahmetoğlu Başbakan RecepTayyip Erdoğan'a Fiskobirlik ile ilgili şu soruları yöneltti: Fiskobirlik Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Genel Müdürü, İştiraklerinin Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Genel Müdür unvanıyla görev yapmış veya yapmakta olan kişiler hakkında adli ve idari inceleme veya soruşturma bulunmakta mıdır? Şayet bulunmakta ise bu soruşturma ve incelemelerin gerekçeleri ve tarihleri nelerdir?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu'nun Fiskobirlik ve bağlı iştiraklerini zarar ettirdiği iddiasıyla dava ettiği, halen yargılaması süren kişi ya da kişiler bulunmakta mıdır? Bunların arasında şu anda Fiskobirlik ve şirketlerinde çalışan, terfi ettirilmiş kişi ya da kişiler bulunmakta mıdır? Bu kişi ya da kişiler şu anda hangi görevi yürütmektedirler?

Hakkında adli ve idari soruşturma yürütülen, dava söz konusu olan kişilerin görevlerine devam etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir