Giresun

FKB BAŞKANI ‘SATMAYA DEVAM’ DEDİ

HABER-FOTOĞRAF:UFUK KEKÜL

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar, birliğin borçlarının ödenmesi için gayrimenkul satışlarına devam edeceklerini ifade edeceklerini belirterek, 'borç bitene kadar satışa devam' dedi

Bayraktar, yöneticilerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, Görele'de yapılan ve eleştirilere neden olan gayrimenkul satışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Satışın yasalara uygun şekilde yapıldığını söyleyen FKB Başkanı, arsa üzerindeki Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek'in şirketinin ipoteğinin bulunmasına da açıklık getirdi. Bayraktar,  EFİT'ten mal alan bu şirketin ihtiyacını karşılamak için her ay 10 milyon lira peşin para karşılığında sözleşme yaptıklarını anlatarak,

 "Bu kuruluşa teşekkür etmek gerekir" diye konuştu.

                                          "SATACAĞIZ…"

"Gayrimenkul satışlarını gizli kapaklı yapmıyoruz" diyen Lütfü Bayraktar,

"Bizim babamızın mal varlıkları bu kurumun bir aylık maaşına yetmez. Tabii ki kurumun birtakım mal varlıklarını satacağız ve borçları ödeyeceğiz. Neyi sattık, hangi usulle sattık, nereye verdik bunların hepsi araştırılabilir. Şeffafız bu konuda. Gayrimenkul satışlarına devam edeceğiz. Kaldı ki satışları biz başlatmadık. Bizden önceki yönetimlerin kararı. Bu kurumun borcu var, satacağız, ödeyeceğiz. Borç bitene kadar elimizde belli değere ulaşmış, ancak kurumun asli işiyle irtibatlı olmayan ne varsa satacağız. Kim ne derse desin satacağız" diye konuştu.

                       FKB HARMANDAN FINDIK ALACAK…
Fındık rekoltesini 550-600 bin ton civarında beklediklerini Bayraktar, 2013 ürünü almak için de piyasaya gireceklerini, tüccar mantığıyla hareket ederek  harmandan fındık alacaklarını söyledi. Bayraktar, fındık fiyatının da 5 liranın üzerinde olmasını istediklerini, aktardı ve "Fındık almayı taahhüt eden kooperatiflere bir araç, iki hamal, bir de randımancı vereceğiz. Üretici de talep ederse harmandan ürününü peşin parayla bu arkadaşlar alacaklar" dedi.

'Mağdur işçiler' şeklindeki ifadenin yanlış olduğunu belirten FKB Başkanı Lütfü Bayraktar, "eğer işçi maaşını almadan bizim maaşımızı aldığımız ispat ederlerse, istifa ederiz." diye konuştu. Fedekarlık yaptıklarını ve asıl mağdurun kendileri olduklarını savunan Bayraktar, şöyle konuştu:

"Çalışanlarımıza baskı uygulayarak işten çıkardığımız ve tazminatlarını vermediğimiz yönündeki iddialarda doğru değildir. Bizim muhasebe kayıtlarımız şeffaf ve açıktır. Ödeme yapılmış mı yapılmamış mı bellidir. Ancak bazı işçilerimiz kendi istekleriyle ayrılmalarının hemen ardından kurumu mahkemeye vermiştir. İşçimizle anlaşıyoruz bir hafta veya bir ay içerisinde tazminatı ödenecektir şeklinde ancak ayrılışından üç gün sonra mahkemeye veriyor.Bunun bir çok örneği mevcuttur.Bu kişilerde kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor ve sanki işçi tazminatları ödenmiyormuş gibi bir algı meydana geliyor.Bu durum kamuoyunu yanlış bilgilendirmeden başka şey değildir"

         AKAR VE YAKAR'I SUÇLADI

DSC_0208

Trabzon Delegesi Ali Akar'ın kongrede usulsüzlük yapıldığı için iptal davası açmasına da değinen Bayraktar, "O kayda değer bir adam değildir. Kongrede sahte imzayla oy kullandığını iddia ettiği delegeler Trabzon'dan.  Ayarlama var. Yalan söylüyor" dedi.

"Her seçimde listemize girmek ister, almadık" dediği Bulancak Ziraat Odası Başkanı ve FKB delegesi Recep Yakar'a yönelik suçlamalarda bulunan Lütfü Bayraktar, "hakkında soruşturma ve savcılığa suç duyurusu var. Müfettiş gönderdik, yaptıkları şeyler var. TMO fındık alırken Ak Parti ilçe başkanıydı. Neden görevden aldılar. Fındık tüccarlığı yaptığını herkes biliyor, mahkemede inkar etti" diye konuştu.

 

Bir yorum

  1. sayın ufuk bey, lütfi’nin dedikleri ile ilgili olarak karşı tarafları dinlermisin. mesela, mahkemeye kurumu verenleri bir dinlermisin. mesela halen tazminatlarını alamaayanları dinlermizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir