Giresun

FİSKOBİRLİK-MARMARABİRLİK İŞBİRLİĞİ

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Fiskobirlik’i ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Lütfi Bayraktar’la iki kurumun iş birliği konusunda atılacak adımlar ile Türk tarımını küresel tarım piyasasında öne çıkartabilecek projeleri görüştü. 
Hidamet Asa, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, “Marmarbirlik ile Fiskobirlik arasında teknik altyapı olmak üzere, her türlü bilgi alışverişi ve iş birliğine hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. ‘Fiskobirlik Marmarabirlik ele ele’ sloganı kapsamında diğer Birlikleri de bu halkaya dahil ederek, üreticimiz adına güç birliği oluşturulması, Türk tarımına ve tarımsal üretime büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.
Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lüfti Bayraktar ise Hidamet Asa’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,Marmarabirlik ve Fiskobirlik’in Türkiye’de Kooperatifçiliğin lokomotif unsurları olduğunu vurguladı.  Bayraktar, “Ülkemizde kooperatifçiliği daha ilerilere taşıyabilmek, sorunlarını daha yüksek sesle dile getirebilmek adına, ivedilikle tüm birlikler bir araya gelmeli ve ortak bir payda oluşturulmalıdır. Fiskobirlik ve Marmarabirlik olarak bizler, bir güç birliği oluşturmak ve bunun sürdürülmesi için elimizi taşın altına koymaya hazırız. En kısa sürede bu konuda da gerekli adımları inşallah atacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir