logo

reklam
12 Kasım 2015

FIRAT AKYOL ANLATIYOR

 Akyol durmaksızın anlatıyor!

 Giresun Organ Bankası Derneği Başkanı Fırat Akyol, organ bağışının önemini anlattığı “Ölüme Gol” adlı seminerlerine aralıksız  şekilde devam ediyor.

Akyol, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi’nde öğretmenlerin ve öğrencilerin katıldığı seminerde bilgi verdi.

Kendisine bu imkanı sağlayan Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi  Müdürü Servet Yüksektepe’ye, idarecilere teşekkür eden Akyol, “Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığına kayıtlı 30 bine yakın, bir o kadarda kayıtlı olmayan hasta var  ve hepsi nakil bekliyor, onların ışığı bizleriz.” dedi.

Organ bağışının çok büyük önem arz ettiğini belirten Akyol;  “Her kesimin bilgi sahibi olmasını istiyorum. Çünkü ele aldığımız konu yaşam ile ilgili. Yanlış bilgiler yüzünden insanlarımızın organ bağışına farklı gözlerle bakmasının önüne geçmeye gayret gösteriyorum. Bu anlamda seminerler veriyoruz. Organ bağışı ve nakli konusunda asla ayrım olmaz. Kurum, kuruluş, siyasi parti, vakıflar, dernekler bizim için eşit. Bu bağlamda son olarak Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi öğretmenlerini ve öğrencilerini bilgilendirdim. Yararlı bir seminer olduğu düşüncesindeyim. Bundan sonraki süreçlerde diğer okulların mensuplarına da seminerler vereceğim” şeklinde konuştu.

Akyol, 2012 yılında kurulan ve kurulduğu tarihten itibaren organ bağışı ve nakli konusuna toplumun dikkatini çekmek üzere çalışmalar yapan Giresun Organ Bankası Derneği Başkanlığını yürütüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?