logo

reklam

FINDIKTA ALAN BAZLI GELİR DESTEĞİ SÜRÜYOR

Fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ödenmesine dair karar Resmi Gazetede yayınlandı. Konuyla ilgili olarak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle: 

Bu karara göre; 22/11/2011 tarihli ve 2001/3267 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğü konulan Fındık Alanlarının Tespitine Dair Karar ile belirlenen ve ruhsat verilen sahalarda fındık yetiştiriciliği yapan fındık üretici belgelerine sahip, kamu kurum ve kuruluşları hariç gerçek ve tüzel kişilere 2015 yılı ürünü için dekar başına  170 TL alan bazlı gelir desteği ödemesi yapılacak. 

Yapılan açıklamada, "2015 yılı ürünü alan bazlı gelir desteği başvuruları, 2015 üretim yılında çiftçi kayıt sistemi ve fındık kayıt sistemine kayıtlarını yaptırmış veya güncellemiş olmak kaydıyla 1/4/2016 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Bu Kararın uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çıkarılacak tebliğ ile belirlenecek ve üreticilerimize duyurulacaktır.”ifadelerine yer verildi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?