logo

reklam
23 Eylül 2017

FINDIK YÜRÜYÜŞÜ SONA ERDİ

Fındık fiyatlarındaki düşüşü ve hükümetin fındık politikasını protesto emek amacıyla düzenlenen ‘Fındık için adalet’ yürüyüşü, Ordu-Giresun arasındaki yol güzergahında sürüyor. Yürüyüşün 22 kilometrelik bölümünü Ordu’dan Giresun’un Piraziz ilçesinde son buldu. Ardından 2 gün yürüyüş korteji Bulancak'a ulaştı.  Son güzergah ise, Erikliman-Giresun Atatürk meydanı olacak. [caption  

Yürüyüşe, CHP il,ilçe örgütleriyle, 40 dolayında milletvekili, bazı STK temsilcileriyle yaklaşık 3 bin kişi katılıyor. Elelrinde Türk bayrakları ve özellikle AKP'ye karşı tepki pankartları taşıyan yürüyüşçüler, Ferrerro firmasını da pretesto ediyor. ÖDP, Halkevleri, Fınıdık-Sen, KESK gibi farklı siyasi parti ve derneklerin de katıldığı yürüyüşte parti pankartların kullanılmıyor. Yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan eylemde sadece Türk bayrağı ve fındıkla ilgili taleplerin yer aldığı dövizler taşındı. 

Yürüyüşe, CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun da aralarında bulunduğu 40’ı aşkın milletvekili katılıyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?