GiresunManşet Üstü

FINDIK PAZARI YENİLENDİ

Giresun Belediyesi şehir genelinde alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Fındık Pazarı Mevkiinde geçtiğimiz aylarda başlatılan geniş kapsamlı üst yapı düzenlemesi tamamlandı.

 

manset_giresun_5ak4x0csu9f5s0i7q04nyc

Bölgede bulunan sokakların öncelikle, yağmursuyu hattı yenilendi, kanalisazyon hattı, elektrik şebekesi elden geçirildi. İncedayı Sokak, Satım Sokak, Kemer Sokak, Bilim Sokak, Gülcan Sokak, Dervişoğlu Sokak ve Şemsettin Turgut Alp Sokak komple yenilenerek kaldırım taşları, bordür taşları, su olukları ve yeni kilit parke taşları yapılarak modern bir görünüm kazandırıldı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni yapılan kaldırımların üzerine peyzaj çalışması yapılarak bölge ağaç ve çiçeklerle donatıldı. Çalışmalarda son noktaya gelinirken Çözüm ve Koordinasyon Birimi ekipleri tarafından yapılan bordür taşlarında boyama çalışmaları başlatıldı.

Belediye çalışmalarının yanı sıra bölgede doğalgaz, elektrik ve mobesa hatları döşenerek inşaatlar tamamlandı.

Fındık Pazarı bölgesinde yapılan geniş kapsamlı alt ve üst yapı çalışmasından dolayı Belediye Başkanı Kerim Aksu ve ekibine teşekkürlerini belirten bölge sakinleri ve esnaflar, Aksu’nun  seçim zamanı verdiği sözü tuttuğunu söylediler.8vd5obb36836qbhq88f66c

Belediyenin sitesinde yer alan habere göre esnaflar, “Bizde burada bir esnaf olduğumuzu anladık. Daha geniş ve modern kaldırımlar yapıldı. Ağaçlar ve çiçekler dikildi. Fındık Pazarının yüzü güldü. Başkanımız ve ekibini Fındık Pazarı Esnafları olarak önümüzdeki günlerde kahvaltıya davet edeceğiz. Giresun ekonomisinin kalbi olan Fındık Pazarına ilk defa böyle bir yatırım yapılmıştır”diye konuştular.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir