Aktüel

FINDIK ARAŞTIRMA İSTASYONU FRUTECH FUARI’NDA

Fındık Araştırma İstasyonu Frutech Meyve Yetiştiriciliği ve Teknolojileri İhtisas Fuarı’na katıldı. 

Meyvecilik sektör sorunlarına ve gelecekte yaşanması muhtemel problemlere bugünden çözüm bulmak, yurtiçi meyve talebini artırmak, dış ticareti geliştirmek, özellikle Türk Cumhuriyetleri ile Asya ülkeleri için Türkiye’yi meyvecilik yatırımlarında önemli bir tedarik merkezi haline getirmek; meyvecilik sektörünün tüm taraflarını bir araya getirerek sorunları tartışmak ve sektörel bilgi paylaşımı amacıyla 24-26 Ekim 2013 tarihleri arasında, Antalya Cam Piramit fuar alanında, Türkiye’ de ilk defa “FRUTECH MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ VE TEKNOLOJİLERİ İHTİSAS FUARI” gerçekleştirildi.

Meyvecilik sektörü için önemli yararlar sağlayacak ve 2013 yılı teması "Meyve ve Sağlık" olan fuara, uzman araştırmacılarından oluşan bir ekiple katılan Fındık Araştırma İstasyonu standı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Ziyaretçilere fındığın insan sağlığı, bölgemiz ve ülkemiz  ekonomisi açısından önemini anlatan broşürler dağıtıldı. Ayrıca Fındık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün araştırma çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir