logo

reklam

“FETÖ’YLE KOLKOLA YÜRÜYENLER ORTADA”…

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “İslam düşmanı” diyen Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye yanıt vererek “İslam düşmanlığı; Allah adı zikrederek aldatmaktır” dedi.

 Başkan Tığlı yazılı açıklamasında; Kuran’dan ayetlere de yer verererek,  İslamı kullanana terör örgütü FETÖ ile yıllarca aynı yollarda beraber yürüyenler ortadadır” dedi.  

"SİZ İSLAMI KULLANAN FETÖ İLE BERABER YÜRÜDÜNÜZ YILLARCA"

CHP İl başkanı “ İslam düşmanlığı; Allah adı zikrederek aldatmak (Fatır 5), yoksulun hakkını istiflemek (Bakara 219), Faizcilik (Bakara 279), hırsızlık-kamu malını çalmak(Maide 38), yandaşı kayırıp halkı kutuplaştırmak (Kasas 4) Allaha şirk koşmak (Araf/33)" rüşvet vermek (Bakara188) ve saraylarda sefa sürmektir. Sayın Canikli şimdi bu sureleri okuyarak kimin/kimlerin “İslam düşmanı” olduğunu çok daha iyi öğrenmiş olacaktır. “Çamur at, izi kalsın” sözünden yola çıkarak kafa karışıklığı yaratma çabaları boşunadır" ifadesini kullandı. 

“İslam dinini doğru biçimde yaşamayıp, suiistimal ederek kötü örnek olanları, , bu hoşgörü dinini çıkarlarına alet edenleri halkımız yakından izlemekte, ilk seçimlerde kırmızı kartı göstermeye hazırlanmaktadır” diyen Necati Tığlı şunları söyledi: ” Canikli’nin, Giresun’daki konuşmasında isterdik ki; işsizliğe çözüm önersin, devlet yatırımlarından Giresun’un payını vereceklerinin sözünü versin. Giresunlunun öncelikli gelir kaynağı fındığın perişan halini dile getirip, çözüm sunsun ve hayata geçirsin. Ama yok, çünkü bir çözümleri yok. 15 yılda bu ülkeyi ne hale getirdikleri ortada”.

Tığlı, “Meclis’ten geçen bu yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız” ifadesini kullandı.  

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?