logo

reklam
21 Kasım 2016

FETÖ’DEN TUTUKLANAN BAHAR’IN GİRESUN ÜNİVERSİTESİNDEKİ DANIŞMANI GÖREVİ BIRAKTI

FETÖ SORUŞTURMASINDA TUTUKLANAN GRÜ ESKİ REKTÖR VEKİLİ HALİL İBRAHİM BAHAR'DAN SONRA, YILMAZ CAN VE ŞİMDİKİ REKTÖR COŞKUN DÖNEMİNDE ÜNİVERSİTEDE YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPAN PROF.DR.ÜNSAL BEKDEMİR,GÖREVİNİ BİLİNMEYEN BİR NEDENLE BIRAKTI. BAHAR'IN BİR DİĞER DANIŞMANI TOPÇU İSE GÖREVİNE DEVAM EDİYOR cats2010 yılından sonra görev yapan Giresun Üniversite yönetimini oluşturan kişi olarak bilinen Prof. Dr. Ünsal Bekdemir, yöneticilik görevlerinden ayrıldı. Bekdemir'in, danışmanlığını yaptığı üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Bahar'ın FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konulması sonrasında bu kararı alması dikkat çekti. Bekdemir'in geçtiğimiz günlerde görevden ayrılmasının, Cevdet Coşkun tarafından istifasının istenmesi sonrasında gerçekleştiği de belirtiliyor. Bekdemir'in danışman Nazım Elmasla da bazı polemikler yaşadığı da gelen bilgiler arasında. 

Ünsal Bekdemir'in yönetimden istifa gerekçesiyle ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor. 

dsc00073

Ünsal Bekdemir, 2010 yılında Bahar'ın vekaleten Rektörlüğe atandığı gün Doç.Dr. Saim Topçu ile birlikte danışmanlık görevine atandı.  ardından da bir başka vekil Rektör Prof.Dr.Yılmaz Can tarafından ise Rektör Yardımcılığına getirildi. Bu süreçte Bekdemir, şimdiki Rektör Cevdet Coşkun da dahil, pek çok akademisyeni Erzurum ağırlıklı olmak üzere Giresun Üniversitesi'ne atanmasını sağlayarak üniversitede yönetim kadrosunun oluşmasını sağladı.  Coşkun Can'ın yardımcılığı görevini de aynı dönemde yaptı. 

Prof. Dr. Ünsal Bekdemir, Cevdet Coşkun'un Rektör olarak atanmasından sonra da; Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi ve Açık Öğretim İl Koordinatörlüğü görevine getirildi. 

Öte yandan FETÖ sanığı Bahar’ın Bekdemir’le birlikte atadığı öteki danışmanı Doç. Dr. Saim Topçu’nun ise, Coşkun tarafından getirildiği Espiye Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyon Üyeliği görevlerini sürdürdüğü öğrenildi.  

indir-1GÜNİDERCİ EKİP: COŞKUN (REKTÖR), ELMAS(DANIŞMAN), TOPÇU(YÖNETİCİ), BEKDEMİR(YÖNETİCİ), SERKAN SOYLU(YÖNETİCİ), OKTAY KARAMAN(YÖNETİCİ) MURAT TAŞ VE DİĞERLERİ.. 

Ünsal Bekdemir ve Saim Topçu, Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Murat Taş ve danışmanı Nazım Elmas’ın da bulunduğu bir gurupla Bahar ve Can döneminden başlayarak; milletvekilleri Nurettin Canikli ve Sabri Öztürk’ün de sürekli desteğiyle GÜNİDER isimli dernekte de örgütlenerek faaliyetlerini sürdürdü.  Bu gurup Prof.Dr. Aygün Attar'ın Rektörlüğü döneminde, her türlü yöntemi kullandı. Zaman, Bugün gibi, Cihan ve Giresun'dan sonra Samsun'da görev yapan Murat Taş'ın etkisinde olduğu bilinen Akasyam Net ve bazı yayın kuruluşları üzerinden muhalif tavırlarını sürdürerek, yönetime çeşitli iddialarla adeta savaş açtı. Aynı gurup, Rektörlük seçimlerindeki kampanyayı da bu dernek üzerinden yürüterek Coşkun’un ikinci olmasında başarılı oldular.

ATTAR BAHAR'IN TUTUKLANMASIYLA HAKLI MI ÇIKTI? 
Bu gurup hakkındaki iddialar Aygün Attar tarafından da dile getirildi.  Attar, basına da yaptığı açıklamada, Coşkun ve yönetimini 'Kripto' olarak nitelendirmiş ve haklarında suç duyurusunda bulunmuştu.Açıklamada, Halil İbrahim Bahar'ın Ünsal Bekdemir'le birlikte Fetullah Gülen Cemaatine yakın isimlerle üniversitede kadrolaştığını da belirterek süreci anlatmıştı. 

O konuda pek çok gazete de çıkan haberin linki:  

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİNDE FETÖ/PDY Mİ VAR?

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?