Giresun

FETÖ’DEN ARANAN KİŞİNİN BİNASINDA CANİKLİ POSTERİ ASILI KALDI

FETÖ/PDYnin Türkiye ve Giresun örgütlenmesi  kapsamında aranan ve yur dışında olduğu için ifadesi alınamayan kişiler arasında yer alan kişinin firması da inceleme altında. Giresun’a ciddi miktarda katma değer sağlayan en önemli iş ve istihdam kuruluşlarından olan firma faaliyetlerine devam ediyor. Ancak firma üzerinden yapılan bütün yatırımlar ve yönlendirilen ekonomik kaynaklar inceleme altında.

Bu kapsamda aynı kişinin firması tarafından 7 milyon 779 bin liraya satın alınan Giresun Özel İdare’ye iş merkezi de bulunuyor.

Binanın satışı ve sonrasındaki süreçle, yapılan iş ve işlemlerle ilgili olarak savcılıktan bir açıklama yok ancak isimleri gizli tutulan bazı kişilerin bilgi ve ifadelerine başvurulmuş olabileceği belirtiliyor.
Öte yandan 2013 yılında satışı gerçekleşen ve halen el konulup konulmadığı bilinmeyen aynı binada, şu anda AKP il ve ilçe teşkilatları hizmet veriyor. Binada,  daha sonra milletvekili olan Sabri Öztürk’ün döneminden sonra, Hasan Aydın ve son olarak da Hasan Ali Tütüncü il başkanı olarak görev yaptı.   Bu başkanların bina kirası olarak firmaya kira ödeyip ödemediği soruşturma kapsamında değerlendirilmesi gereken bir bilgi olarak görülüyor.   

Bina AKP’nin FETÖ ile ilişkilerinin sorgulandığı bir sırada bu ilişkinin en önemli göstergesi olarak değerlendirilirken, bazı partililerde bu durum rahatsızlık yaratıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir